15 listopada na warszawskim lotnisku Okęcie ma wylądować pierwszy Boeing 787 Dreamliner dla polskich linii lotniczych. LOT zamówił osiem takich maszyn.

Jak poinformował Marcin Piróg, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT, 15 listopada 2012 roku, na warszawskim lotnisku Okęcie, wyląduje pierwszy z ośmiu Dreamlinerów. "Drugi Dreamliner przyleci na samym początku stycznia - dodaje Piróg. Kolejne trzy mają przylecieć do końca marca, co pozwoli na wycofanie do tego czasu wszystkich Boeingów 767-300ER" - zaznacza prezes Piróg w rozmowie z branżowym portalem Pasażer.com To dobra wiadomość, mając na uwadze, że pierwszy z Liniowców Marzeń miał wylądować w Polsce 4 lata temu.

Pierwszy z Dreamlinerów będzie przewoził pasażerów na trasie z Warszawy do Chicago. Rejsy mają zacząć się już w połowie stycznia przyszłego roku. Od 1 lutego Dreamlinery mają latać do Nowego Jorku, a od marca do Pekinu i Toronto. Zapowiadane jest także uruchomienie połączenia do Tokio.

Zobacz także: Zdjęcia z prezentacji Dreamlinera na warszawskim lotnisku Okęcie

Kilka dni temu LOT poinformował o podpisaniu umowy na obsługę Dreamlinerów z brytyjską firmą Monarch Aircraft Engineering Limited. Baza powstanie w Warszawie, a inżynierowie będą zapewniać wsparcie techniczne także na lotniskach docelowych.Boeing 787 Dreamliner będzie spalał znacznie mniej paliwa. Jego konstrukcja zrobiona jest z włókna węglowego, co czyni go znacznie lżejszym. Ma też emitować mniej hałasu. Na pokład zabierze od 210 do 330 pasażerów, których będzie mógł przetransportować na odległość ponad 15,5 tys. km.

Znajdź nas na Google+

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!