Plakat VI  edycji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek Plakat VI  edycji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek

Plakat VI edycji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek

Zapraszamy miłośników literatury do współtworzenia tego dnia. Żywimy nadzieję, iż wspólnie uda nam się zachęcić Polaków do uwalniania książek. Wspierajmy ideę bookcrossingu, uwalniajmy książki, dzielmy się z innymi radością czytania!

18 czerwca 2015 r. startuje dwunasta edycja Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek.
Fundacja Bookcrossing.pl zaprasza wszystkich aktywnych i kreatywnych czytelników do współtworzenia tego dnia.


Pomysł zrodził się z chęci uświetnienia bookcrossingu i zaktywizowania entuzjastów czytania. Teraz Ci najbardziej rozkochani w literaturze łączą się jeszcze bardziej we wspólnych przemarszach i happeningach, nawołując: Chcemy podzielić się radością czytania! To niezwykłe przedsięwzięcie rozrasta się z roku na rok. Biorą w nim udział szkoły, biblioteki, uczelnie wyższe, organizacje społeczne, kulturalne, instytucje naukowe, środowiska literackie, samorządy, a także media. W minionym roku do święta włączyło się ponad 50 miejscowości. To cieszy!

18 czerwca planujemy,przykładem minionych lat, przeprowadzenie ogólnopolskiej akcji uwalniania książek, połączonej z happeningami i przemarszami młodzieży. Akcję urozmaicać będą spotkania autorskie z twórcami, wydawcami, debaty o książkach i literaturze, wystawy, plenerowe czytanie i wiele innych działań promujących czytelnictwo.
Zachęcamy by uwolniona literatura powędrowała do domów spokojnej starości, przedszkoli, szpitali, osadzonych czy noclegowni.

Wierzymy, że dzięki zaprzyjaźnionym i przychylnie nastawionym do idei bookcrossingu mediom akcja odbije się szerokim echem w Polsce, stając się ważnym krokiem na drodze do lepszej przyszłości. Lepszej - bo pełnej uwolnionych książek i zaczytanych ludzi.

Liczymy również na pomoc i wsparcie instytucji kultury, placówek kulturalno-oświatowych i wszystkich ludzi, którym nieobca jest troska o zdrowe intelektualnie społeczeństwo.
Walka o podniesienie czytelnictwa, walka o spopularyzowanie samego faktu czytania i walka o książki, jest potrzebna i musimy ją wspólnie wygrać, dla dobra przyszłych pokoleń.

Jolanta Niwińska
ogólnopolski koordynator
Akcji Wolnych Książek
Fundacja Bookcrossing.pl

"Książka niechaj idzie w świat!" - przyłącz do nas, działaj razem z nami!
Szczegóły wydarzenia znajdziesz na stronie: http://www.bookcrossing.pl; BANK POMYSŁÓW posłuży ci pomocą.
Zgłoś chęć uczestnictwa w wydarzeniu i prześlij wraz z programem na adres mailowy: obchody@swietowolnychksiazek2015.pl;
zapewniamy wsparcie promocyjne, plakaty, etykiety, udzielimy wszelkich informacji potrzebnych w realizacji wydarzenia.
Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!