We wtorek 14 lutego rozpoczyna się 3. Salon Lotniczy Singapore Airshow 2012. To jedna z trzech takich imprez na świecie, a zarazem największe pokazy lotnicze w Azji.

Pokazy i salon lotniczy w Singapurze jak do tej pory cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na tegorocznej imprezie zaprezentuje się 900 wystawców. Zwiedzający będą mogli obejrzeć ponad 50 samolotów. 12 z nich będzie uczestniczyć w pokazach. Wśród tak dużej liczby wystawców, jak zawsze największe zainteresowanie zapewne będą wzbudzać dwaj najwięksi gracze z branży lotniczej - Airbus i Boeing. Zaprezentuje się także Embraer i Bombardier.

Dla Boeinga będzie to wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy w tej części Azji zaprezentuje model 787 Dreamliner. Targi będą także dobrą okazją do zapoznania się z innowacyjnym wnętrzem Boeing Sky Interior. Wśród wielu maszyn wystawione zostaną m.in. wojskowy transportowiec C-17, myśliwce wielozadaniowe F-15E Strike Eagle, śmigłowiec o dużym udźwigu CH-47F oraz latająca cysterna KC-135 Stratotanker.


Airbus zaprezentuje m.in. model najnowszego samolotu A350XWB, który ma wejść do eksploatacji za dwa lata oraz model A320neo, który ma być dostępny
w 2015 roku. Zaprezentowany zostanie samolot wielozadaniowy tankowiec - A330 MRTT oraz nowy samolot transportowy A400M - podaje portal pasazer.com

W Singapurze Bombardier pokaże zwiedzającym swoje samoloty biznesowe. W tyle nie pozostaje Embraer. Zadebiutuje na wystawie swoim modelem E-190 oraz biznesowym Lineage 1000.

Salon lotniczy w Singapurze potrwa do 19 lutego.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!