Dzień Bez Papierosa Dzień Bez Papierosa

Dzień Bez Papierosa (© http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:No_Smoking.svg&filetimestamp=20100314044915)

W tym roku hasłem przewodnim obchodów jest "Płeć a tytoń ". Kampania ma zwrócić uwagę na wielką szkodliwość palenia papierosów, zwłaszcza w ciąży i przy dziecku.

O godz. 13 spod pomnika Kopernika wyruszył barwny korowód pod Dom Polonii na Skwerze Hoovera. Poprowadziła go Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Stołecznej Policji.

Udział w nim brali harcerze z ZHP, dzieci i młodzież z PKiN, studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny i oczywiście mieszkańcy stolicy.

Na festynie można było skorzystać z porad specjalistów, którzy podpowiadali jak rzucić palenie. Kto zechciał, mógł sobie zbadać ilość tlenku węgla w wydychanym powietrzu, wykonać pomiar cukru, poziomu cholesterolu lub ciśnienia tętniczego krwi.

Nie zabrakło również występów artystycznych.

Źródło: wp.pl

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!