Yapa 2011 Yapa 2011

Yapa 2011

Od 11 do 13 marca zaplanowano kolejną edycję Yapy. Premierowe wykonania piosenek z nowych płyt i cztery jubileuszowe występy to gwarancja wielu atrakcji na scenie.

YAPA to coroczna impreza o charakterze konkursu piosenki, organizowana przez studentów. Pierwsza edycja odbyła się w 1974 roku, kiedy to Wojtek Hempel wpadł na pomysł stworzenia przeglądu w Łodzi. Skąd nazwa Yapa? Wymyślił ją pierwszy konferansjer Janusz „Mayta” Majewski, którego zainspirowała rycina medyczna będąca na plakacie przeglądu.

Oto fragment koncertu z 19 edycji Yapy:


Na Yapie pierwsze kroki stawiali między innymi Stare Dobre Małżeństwo, Elżbieta Adamiak, Bez Jacka, Robert Kasprzycki, Wały Jagiellońskie, Wolna Grupa Bukowina, Bez Idola, Wiesław Tupaczewski, Olek Grotowski, EKT Gdynia, Dom o Zielonych Progach i Wojciech Wiśniewski.

Ludzie, których łączy zamiłowanie do wałęsania się po górach, lasach, jeziorach, oceanach,
spotykają się w Łodzi, żeby ze sobą pograć, pogadać, posłuchać piosenek, pośpiewać razem z wykonawcami, ale (co najważniejsze), aby znakomicie się bawić.

"Klimat Yapy jest niepowtarzalny", "Nigdzie indziej nie spotyka się tylu pozytywnych ludzi" - tak mówią osoby wspominające poprzednie edycje Przeglądu. Jak co roku Studium Wychowania Fizycznego Politechniki Łódzkiej przy Al. Politechniki 11 zamieni się w Salę Koncertową, w której usłyszymy znakomite kapele śpiewające piosenkę turystyczną i poetycką. Sprawcami tego pozytywnego zamieszania są Studencki Klub Turystyczny PŁazik, Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej oraz Studencki Koło Przewodników Beskidzkich.

W tym roku widzowie będą mogli bawić się przy muzyce takich wykonawców jak: EKT Gdynia (jubileusz 25 lat), Czerwony Tulipan (jubileusz 25 lat), Kuśka Brothers (jubileusz 15 lat), Dom o Zielonych Progach (jubileusz 10 lat), Cisza Jak Ta, Na Bani, Bez Jacka ze Słodkim Całusem od Buby, Yez Kiez Sirumem czy Grzmiąca Półlitrówa. Wystąpią również ubiegłoroczni laureaci – Chwila Nieuwagi i Qusz.

Szczegółowy program możemy znaleźć TUTAJ.

Karnety w cenie 30 zł uprawniające do wejścia na wszystkie cztery koncerty w sprzedaży od 28 lutego w: CIK-u, Strefie Biletów, Klubie Studenckim Cotton, Oberży Folkowej Zapiecek, Ale Jazz oraz od 7 marca w kasie biletowa SKT PŁazik (al. Politechniki 3a).

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!