Szpital wojewódzki im Szpital wojewódzki im

Szpital wojewódzki im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dziś minął termin wypowiedzeń lekarzy, którzy złożyli je na ręce dyrektora szpitala wojewódzkiego w Sieradzu jeszcze w grudniu 2007 roku. W wyniku czego 37 lekarzy nie pojawiło się dziś w pracy.

Lekarze z oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej podpisali w ubiegłym tygodniu porozumienie z dyrekcją szpitala. Niestety do dziś dnia nie podpisano porozumienia z resztą strajkujących lekarzy w wyniku czego 37 lekarzy odeszło z pracy.

Od 28 stycznia zostały wstrzymane przyjęcia na cztery oddziału internistyczne: kardiologii, nefrologii, diabetologii i chorób wewnętrznych oraz pion ginekologiczno-położniczy.

Mimo że lekarze z tych oddziałów odeszli już z pracy, pacjenci nie zostali pozostawieni bez opieki. Połączono oddziały i zapewniono opiekę medyczną.

Najgorsza sytuacja jest na oddziale ginekologiczno-położniczym, gdyż nie przyjmuje się już kobiet w ciąży. Są przewożone do szpitali w Zduńskiej Woli oraz Poddębicach.
Jak mówi rzecznik szpitala pani Grażyna Kieśniewska, nie ma powodu do ewakuacji ani oddziałów, ani szpitala.

Rozpadły się również związki zawodowe, gdyż część lekarzy, którzy odeszli, do nich należała.
Trudno spekulować co będzie dalej. Szpital podlega pod łódzki urząd marszałkowski, więc wszelkie decyzje podejmowane są właśnie tam. W urzędzie został powołany specjalny sztab kryzysowy, który na bieżąco monitoruje sytuację w sieradzkim szpitalu.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!