http://2010 http://2010

http://2010.off-festival.pl/?dz=9

Na początku sierpnia wszyscy miłośnicy muzyki alternatywnej zjadą do Katowic. Od 5 do 8 sierpnia odbywać się tu będzie Off Festival 2010. Wystąpią gwiazdy z Polski i zagranicy. Wsród nich: Dinosaur jr., The Fall, The Horrors czy The Flaming Lips.

Nie ma w naszym kraju większej imprezy muzycznej, na której można spotkać więcej gwiazd muzyki alternatywnej. Off Festival jest organizowany od 2006 r. Jego pomysłodawcą jest lider Myslovitz, Artur Rojek. Tegoroczna edycja, odróżnieniu od poprzednich odbędzie się w Katowicach a nie tak jak wcześniej w Mysłowicach. W ciągu czterech festiwalowych dni (5 - 8 sierpnia) na scenie pojawi się ponad 70 artystów zagranicznych oraz polskich. Wystarczy wspomnieć o legendzie indierocka - Dinosaur jr., czy grającym od 1976 r. brytyjskim The Fall. Nie można również zapominać o The Flaming Lips (USA), Lali Puna (Niemcy) i The Horrors (Wielka Brytania).

Wśród gwiazd nie zabraknie też rapera - Raekwon. Ten członek legendarnego Wu-Tang Clan, oryginalny MC ceniony jest również za znakomite albumy autorskie. Według rankingu sporządzonego niedawno przez amerykańską MTV, artysta to numer 10. na liście raperów wszechczasów. Natomiast szwedzka grupa Radio Dept, słusznie porównywalna do Pet Shop Boys na pewno porwie katowicką publiczność. Właśnie ukazał się ich trzeci album, zatytułowany "Clinging to a Scheme". Polskiej publiczności zaprezentuje się też Digital Mystikz oraz włoskie trio ZU.

Polacy nie gorsi i swoich offowych artystów mają. Warto wspomnieć choćby o zespole Hotel Kosmos. Powstał on w 2003 roku z inicjatywy studentów toruńskiej polonistyki. Styl zespołu ewoluował od prostego, punkowego czadu do psychodelicznego postrockowego transu. Ich debiutancki album został wyprodukowany przez Grzegorza Kaźmierczaka, wokalistę Variete, i ukazał się w 2008 roku. Od tamtej pory muzycy nadal wciąż szukają najlepszego dla siebie stylu. Udział w Off Festiwal 2010 potwierdziły także: Hey, Lao Che, Pustki, Voo Voo czy raper O.S.T.R..

Tegoroczna edycja Off Festivalu odbędzie się wyjątkowym zakątku miasta. Dolina Trzech Stawów wzięła swoją nazwę od trzech kąpielowych zbiorników wodnych. Sama impreza natomiast odbędzie się w parku położonym na styku dzielnic Osiedle Paderewskiego i Muchowiec. Warto wspomnieć, że do dyspozycji widzów będzie pole namiotowe oraz camping.


Bilety są dostępne w następujących wariantach:
Karnety trzydniowe
- Upoważniają do wstępu na wszystkie imprezy odbywające się w ramach OFF Festival w dniach 6-8.08 na terenie Doliny Trzech Stawów.

Cena:
1 maja - 5 sierpnia - 120 zł
od 6 sierpnia - 140 zł

Bilety jednodniowe:
- Upoważniają do wstępu na koncerty odbywające się w jednym wybranym przy zakupie dniu 6.08, 7.08 lub 8.08 - 69 zł

Wejściówki można nabyć w Ticketpro, Ticketportal oraz Eventim.

Źródło:
Oficjalna strona Off Festivalu 2010

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!