XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Do największej akcji charytatywnej w Polsce, zaproszony został (przez tarnowskich organizatorów WOŚP) team Andi Mancin i Maciej Wisławski, którzy wezmą czynny udział w zbiórce pieniędzy.

4. edycja Tarnowskiej Moto-Orkiestry, organizowanej przez Auto Moto Klub Tarnowski pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa, Ryszarda Ścigały, odbędzie się 10 stycznia 2010 roku. Tradycyjnie, jak co roku rozegrany zostanie SuperSprint o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa.

Będzie to gratka dla wielbicieli rajdów i miłośników samochodów, bowiem organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, m.in. spotkanie z wicemistrzami Rally America 2009.

Organizatorzy przygotowują odpowiednią skocznię, na której Andi Mancin swoim Mitsubishi Lancer Evolution IX z prędkością ponad 100 km/h wykona prawie 20-metrowy skok.
Można zasiąść w fotelu pasażera. Warunkiem jest wylicytowanie najwyższej kwoty. Aukcja znajduje się tu.

"Bardzo się cieszę, że z Maćkiem otrzymaliśmy zaproszenie i możemy w ten sposób wesprzeć tę piękną akcję. Zapraszam wszystkich do obejrzenia pokazu. Organizatorzy według schematu skoczni z X-Games przygotują specjalną konstrukcję, którą przeskoczę moim Lancerem" - powiedział m.in. Andi Mancin po otrzymaniu zaproszenia.

Swojego entuzjazmu nie krył również Maciej Wisławski, który mówił m.in.: "Gdy zadzwonił do mnie organizator z zaproszeniem na Moto Orkiestrę do Tarnowa, to od razu pomyślałem o zorganizowaniu pokazowego skoku samochodem. Andi szybko podchwycił mój pomysł i tak zrodził się plan wykonania w ramach Orkiestry takiego pokazu. Jestem dumny, że możemy być wspólnie autorami tak ekstremalnego wydarzenia, którego tak naprawdę nie da się porównać z niczym, co do tej pory rozgrywało się podczas WOŚP".

Andi Mancin, jako pierwszy Polak wywalczył awans do letniej olimpiady sportów ekstremalnych X-Games. Jest to jedna z największych imprez sportowych, która słynie przede wszystkim ze skoków, jakie wykonują na trasie wyścigu kierowcy rajdowi.

Tegoroczna WOŚP będzie grała dla dzieci ze schorzeniami onkologicznymi.


Źródło: Mitsubishi

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!