W niedzielę zakończył się 48. sezon Koncertów Chopinowskich, odbywających się nieprzerwanie od 1959 r. w Łazienkach Królewskich.

Wykonawcą ostatniego w tym roku koncertu, był krakowski pianista, wielokrotnie wyróżniany na konkursach i festiwalach międzynarodowych, Marek Szlezer. W jego interpretacji, zebrani przy pomniku Chopina, mogli usłyszeć mazurki opus 59 oraz sonatę b-moll, której częścią jest marsz pogrzebowy.

Mające niemal pięćdziesięcioletnią tradycję Koncerty Chopinowskie wpisały się na stałe w kalendarz warszawskich imprez kulturalnych. Co roku od maja do września przyciągają w niedzielne popołudnia mieszkańców Warszawy i turystów z całego świata.

Koncerty plenerowe w Łazienkach Królewskich organizowane są przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, który angażuje światowej sławy pianistów, profesorów renomowanych uczelni muzycznych krajowych i zagranicznych, a także laureatów najważniejszych festiwali fortepianowych. O popularności koncertów może świadczyć różnorodność narodowości i szeroki przekrój wiekowy publiczności zgromadzonej na zamykającym tegoroczny sezon 45-minutowym występie Marka Szlezera.

Źródło: www.rmfclassic.pl, www.culture.pl
Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!