Przedstawiciele miasta partnerskiego w Zetel wręczyli dzisiaj księdzu Janowi Byrtowi z Parafii Ewangelickiej w Szczyrku 500 sadzonek czerwonych buków z okazji zbliżającego się 500-lecia Reformacji. Drzewka te zostaną posadzone w Ogrodzie Reformacji.

500 buków na 500 lecie Reformacji


W dniu dzisiejszym po nabożeństwie Parafia Ewangelicka w Szczyrku otrzymała od miasta partnerskiego Zetel z okazji zbliżającego się 500 lecia Reformacji. Drzewka te zostaną posadzone w Ogrodzie Reformacji. Ogród Reformacji powiększył się tym samym z 2477 drzew do 2977 drzew. Na wiosnę przybędą kolejne rośliny.W miejscu tym rosną już inne zasadzone w roku ubiegłym drzewa, między innymi przez Adama Małysza i wiele innych osób, a przede wszystkim przez księdza Jana Byrta. W ramach obchodów 500 lecia Reformacji zasadzono także 500 krokusów i 500 biało-czerwonych tulipanów.

Po jednej sadzonce otrzymali również parafianie, którzy posadzą je w swoimh przydomowym ogrodzie jako symbol uczestnictwa w 500-leciu Reformacji.

Obchody 500-lecia Reformacji. Chleb w formie Róży Lutra

"To wspaniałe partnerstwo będzie się rozwijać tak, jak te drzewa" - mówił jeden z ogrodników z miasta Zetel, który przyjechał z delegacją do Szczyrku.
Po nabożeństwie goście osobiście zasadzili uroczyście jedno drzewko wokół Kościoła Ewangelickiego w Szczyrku.

Warto wspomnieć, że każda osoba może zasadzić tam swoje drzewko. To doskonały sposób na odnowienie bardzo zniszczonego drzewostanu w Beskidach. Kościół ma w ten sposób możliwość ratowania Bożego dzieła, bo przecież lasy jest jednym z nich. Spełniają one ważną rolę między innymi w regulacji stosunków wodnych na danym terenie. Na obszarach wylesionych często zdarzają się powodzie, a w górach lawiny śnieżne i błotne.

Drzewka powędrowały także do Cisownicy i Wisły.


Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyCywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!