Trasa IV etapu wyścigu prowadzi z województwa lubelskiego na Podkarpacie. W naszym województwie kolarze przejadą drogami powiatów leżajskiego, łańcuckiego i rzeszowskiego. Etap zakończy się w Rzeszowie.

Dokładnie w środę, 5 sierpnia, na Podkarpacie zawita 66. Tour de Pologne. Na drogach naszego województwa rozegrane zostaną dwa etapy wyścigu. IV etap prowadzący z Nałęczowa do Rzeszowa i V etap ze Strzyżowa do Krynicy. Policjanci przygotowali objazdy, będą też kierować ruchem, by kierowcy nie odczuli utrudnień.

I dzień na Podkarpaciu 66. Tour de Pologne

Kolumna wyścigu zjawi się w Kulnie w powiecie leżajskim (droga nr 877) w środę, 5 sierpnia, około godziny 15.30. Potem kolarze przejadą przez: Kuryłówkę, Stare Miasto, Leżajsk (około godziny 15.50), Giedlarową, Biedaczów.

Około godziny 16.15 wyścig "wjedzie" w powiat łańcucki, kolumna minie: Żołynię, Rakszawę,
Dąbrówki, Wolę Małą, Łańcut (około godziny 16.30), Kraczkową.

Około godziny 16.50 kolarze wjadą do Rzeszowa ulicą Lwowską.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie informuje że:

W godz. 6.00-13.00
Zamknięty dla ruchu (z wyjątkiem MPK) odcinek od al. Piłsudskiego do placu Śreniawitów (ulice Cieplińskiego i Lisa Kuli). Ruchem poprzecznym steruje policja. Ruch autobusów MPK odbywa się dwukierunkowo jedną jezdnią al. Cieplińskiego (prawa nitka jadąc od al. Piłsudskiego).

Wyłączone sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach: Piłsudskiego, Cieplińskiego, Jagiellońska - Lisa Kuli, Lisa Kuli, Dąbrowskiego (plac Śreniawitów).

W godz. 16.52-17.35

Planowane wyłączenie sygnalizacji od godz. 16.40, włączenie po przejechaniu peletonu kolarzy ok. godz. 17.35. Na całym odcinku w ciągu ulic Lwowskiej (od granicy miasta) i Piłsudskiego ruchem steruje policja.

Wyłączone sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach: Lwowska, Cienista, Lwowska, Leszka Czarnego, Kujawska, Lwowska Rejtana, Piłsudskiego, Targowa Głowackiego, Piłsudskiego,
Asnyka, Piłsudskiego, Grunwaldzka, Piłsudskiego, Cieplińskiego (wyłączona I i II etap), Marszałkowska - Kochanowskiego.

W godz. 13.00-23.00 (o ew. wcześniejszym przywróceniu ruchu decyzję podejmie komendant policji dowodzący akcją)

Całkowicie zamknięte dla ruchu ulice: Cieplińskiego (od al. Piłsudskiego), Lisa Kuli, Plac Śreniawitów, Hetmańska, Powstańców Warszawy (od ul. Hetmańskiej do ul. Podwisłocze), Podwisłocze, Trasa Zamkowa.

Wyłączone sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach: Piłsudskiego, Cieplińskiego, Jagiellońska - Lisa Kuli, Lisa Kuli, Dąbrowskiego (plac Śreniawitów), Jagiellońska - Lisa Kuli, Lisa Kuli,
Dąbrowskiego - plac Śreniawitów, plac Śreniawitów, Hetmańska, Szopena, Hetmańska, W. Pola,
Hetmańska, Powstańców Warszawy, Powstańców Warszawy, Podwisłocze, Kwiatkowskiego,
Kopisto Podwisłocze, Trasa Zamkowa, Trasa Zamkowa (przed Mostem Zamkowym), Szopena,
Targowa Naruszewicza, most Narutowicza w ciągu ulic Naruszewicza i Wierzbowej.

II dzień na Podkarpaciu 66. Tour de Pologne

V etap wyścigu zacznie się w czwartek, 6 sierpnia br. - start z Rynku w Strzyżowie o godzinie 13.50. Kolejne miejscowości na trasie: Wiśniowa, Frysztak, Twierdza, Lubla.

O godzinie 14.20 kolumna wyścigu przekroczy granicę powiatu jasielskiego. W Jaśle kolarze spodziewani są około godziny 14.30, potem miną Trzcinicę i Przysieki. W tym momencie zakończy się także praca podkarpackich policjantów.

Materiał powstał przy bardzo owocnej współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!