powstaniec warszawski powstaniec warszawski

powstaniec warszawski

1 sierpnia 1944r. o godz. 17.00 (tzw. Godzina „W”) zbrojnym wystąpieniem oddziałów Armii Krajowej zostało rozpoczęte powstanie warszawskie.

W 69. rocznicę wybuchu powstania, 31 lipca o godz. 20, na placu Krasińskich w Warszawie odbędzie się koncert „Sierpniowa melodia”.

Opowie on o twórcach i wykonawcach powstańczych piosenek, które oddawały nastroje towarzyszące powstaniu. Będzie to niecodzienna kronika opowiadająca o losach ówczesnej Warszawy i jej mieszkańców.

Tym razem chcemy zwrócić uwagę na poetów i kompozytorów, którzy nie tylko byli żołnierzami, ale także stworzyli i wykonywali najsłynniejsze w powstaniu utwory, które na zawsze trafiły do umysłów i serc Warszawiaków – powiedział Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.Zobacz również Apel Poległych

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!