Tomasz Sikora zajął 7. miejsce w biegu ze startu wspólnego na 15 km we włoskiej Anterselvie. Polak wyruszył na trasę z pierwszym numerem startowym, gdyż z wyścigu zrezygnował lider klasyfikacji generalnej Norweg Emil Hegle Svendsen.

Tym samym przed naszym biathlonistą ukazała się szansa odrobienia straty 50 punktów do lidera PŚ (za wygraną zdobywa się 60 punktów). Niestety, szansy tej nie wykorzystał zajmując 7. miejsce, za które otrzymał 36 punktów do klasyfikacji generalnej.

Polak nie zaczął najlepiej zaliczając jedno pudło już na pierwszym strzelaniu. Ze strzelnicy wybiegał na 20. miejscu ze stratą 26,1 sekundy do Austriaka Simona Edera. Stratę tę zniwelował swoim świetnym biegiem i przed drugim strzelaniem tracił już tylko niespełna 9 sekund. Niestety, kolejna wizyta na strzelnicy to dla Tomka kolejna runda karna i strata po strzelaniu do bezbłędnego Austriaka Edera wynosiła już 37,4 sekundy (17. lokata).

Na trzecim strzelaniu Sikora zameldował się na ze stratą prawie 30 sekund jednak - tradycyjne już w tym wyścigu - jedno pudło spowodowało powiększenie się straty do 36 sekund, ale dzięki błędom rywali Tomasz przesunął się na 12. miejsce. W między czasie na prowadzenie wysunął się bezbłędnie strzelający Niemiec Stephan Christoph, w decydującym strzelaniu dołączył jednak do grona pudłujących, podobnie uczynił Tomasz Sikora, który po raz czwarty zaliczył jedno pudło i wybiegł na trasę ze stratą 16,6 sekundy zajmując 6. lokatę.

Fantastyczny bieg spowodował zbliżenie się do siebie czołówki wyścigu. Sikora na 300 metrów przed metą tracił do lidera Niemca Stephana zaledwie 2 sekundy zajmując 6 miejsce. Niestety, na finiszu zabrakło mu już siły i ostatecznie zajął 7. lokatę ze stratą 6, 4 sekundy do świetnie dysponowanego tego dnia Niemca Christopha Stephana.

Po tych zawodach Polak nadal zajmuje pozycję wicelidera PŚ, a jego strata do Emila Hegle Svendsena zmalała do 14 punktów.

Wyniki
1. Stephan Christoph (1) 37.19.9
2. Landertzinger Dominik (3) +0.2
3. Tcherezov Ivan (2) +2.8
***
7. Sikora Tomasz (4) +6.4

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!