Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

A to Polska właśnie. Pijane kobiety za kółkiem

Jerzy Kirzyński
Jerzy Kirzyński
Wystarczy spojrzeć na policyjne statystyki. Spada liczba pijanych mężczyzn za kierownicą, przybywa za to nietrzeźwych kobiet, sprawczyń kolizji i wypadków drogowych.

- Radzyńscy policjanci- poinformowała rzeczniczka miejscowej KPP asp. Barbara Salczyńska- ustalają szczegóły wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Derewiczna. 41- letnia mieszkanka gminy Wohyń, kierująca samochodem osobowy na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu.

Badanie trzeźwości wykazało, że w chwili zdarzenia kobieta, przyłapana na gorącym uczynku pijaństwa, miała dwa promile alkoholu, ale nie miała… prawa jazdy.

Jej pasażerka trafiła do szpitala.

Policjant siedleckiej drogówki zauważył na ulicy Piłsudskiego samochód, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Jego przypuszczenia potwierdziły się. 23-letnia kobieta wydmuchała ponad 2 promile.

Podczas sprawdzania danych w policyjnych bazach informatycznych ujawniono, że kierująca nie posiada prawa jazdy.

Policjanci ze Sterdyni, w miejscowość Łuzki/ gmina Jabłonna Lacka/, zwrócili uwagę na dziwnie poruszające się po jezdni auto. Na widok policyjnego radiowozu, samochód gwałtownie przyspieszył i na najbliższym skrzyżowaniu omal nie wyleciał z drogi. Moment zatrzymania się kierowcy, policjanci wykorzystali na zorientowanie się co jest przyczyną takiej jazdy.

Za kierownicą siedziała kobieta. Była pijana. Badanie alkomatem wykazało, że 28-latka miała w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. W samochodzie oprócz dwóch dorosłych pasażerów znajdowało się dziecko. Wszyscy jechali bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Patrol ruchu drogowego w miejscowości Kosewo/ gmina Mrągowo/ zauważyli w oplu combi dziecko stojące za tylnymi siedzeniami. Policjanci pojechali za samochodem i chwilę później zatrzymali kierowcę do kontroli.

Samochodem kierowała 39-letnia kobieta, a obok, na miejscu pasażera, jej mąż. Na tylnej kanapie podróżowało dwoje dzieci i znajoma rodziców, dla najmłodszej, 6-latki zabrakło już siedzącego miejsca.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującej. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu. Dysponent auta również był nietrzeźwy.

Strażnicy miejscy z Sopotu, o czym informowały media, zatrzymali pijaną studentkę, która wiozła znajomego ulicą wyłączoną z ruchu kołowego. Badanie wykazało w wydychanym powietrzu prawie dwa promile.

Do podobnych zdarzeń na naszych drogach dochodzi coraz częściej.

- Kontynuując wieloletni program duszpasterski, który przypomina, że rodziny są podstawowym i najważniejszym środowiskiem kształtowania trzeźwości, podjęliśmy w tym roku temat roli matki, która kochając prawdziwie zachowuje trzeźwość- oznajmił bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości, zachęcając jednocześnie do udziału w modlitwie o trzeźwe polskie rodziny.

- Wiemy dobrze, ile zależy w rodzinach od matek. Dlatego musimy włożyć wysiłek, aby we współczesnym świecie pomagać rodzinom, a szczególnie matkom, w wychowywaniu dzieci do trzeźwości. To matki są pierwszymi opiekunkami i nauczycielkami, one pierwsze wprowadzają człowieka w świat wiary, w świat wartości i kultury. Od matek w dużej mierze zależy także, jakie postawy wobec alkoholu oraz innych używek wytworzą się w człowieku.

33. Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 14-15 czerwca br.

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto