Aaale popłynęli! - sukcesy pływaków z ostrowieckiej SZANSY

Zawodnicy i trenerzy Klubu Olimpiad Specjalnych SZANSA z Ostrowca Świętokrzyskiego w Końskich.
Zawodnicy i trenerzy Klubu Olimpiad Specjalnych SZANSA z Ostrowca Świętokrzyskiego w Końskich. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskim
Pływalnia Miejska w Końskich gościła w piątek, 7 kwietnia 2017 roku, zawodników z niepełnosprawnościami umysłowymi, którzy uczestniczyli w Świętokrzyskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych.

Wśród uczestników Świętokrzyskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych w Końskich znaleźli się także zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA" działającego przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" w Ostrowcu Świętokrzyskim: Adrian Chobot, Piotr Datka, Paweł Dulęba, Marcin Dunal i Łukasz Michalski, którzy do mityngu przygotowywali się z pomocą Tomasza Przybysławskiego, Przemysława Walczyka i Remigiusza Woźniaka.

Tradycyjnie już zawodnicy ostrowieckiej SZANSY nie przynieśli wstydu sobie i swoim trenerom, osiągając sukcesy w poszczególnych kategoriach. Na dystansie 25 metrów stylem dowolnym Piotr Datka z czasem 00:46,35 zajął I miejsce i zdobył złoty medal w grupie 3.; Adrian Chobot z czasem 00:46,37 zajął II miejsce i zdobył srebrny medal w grupie 3., Paweł Dulęba z czasem 00:51,93 zajął IV miejsce w grupie 3., Marcin Dunal z czasem 00:24,48 zajął V miejsce w grupie 5., a Łukasz Michalski z czasem 00:40,73 zajął VI miejsce w grupie 4.

Piotr Datka był także najlepszym zawodnikiem w pływaniu na 50 metrów stylem dowolnym - czasem 01:48,64 zajął I miejsce i zdobył złoty medal w grupie 12., Adrian Chobot z czasem 01:48,67 zajął II miejsce i zdobył srebrny medal w grupie 12., a Paweł Dulęba z czasem 01:56,14 zajął IV miejsce w grupie 12.

Ostrowiecka sztafeta 4 x 25 metrów stylem dowolnym w składzie: Piotr Datka, Adrian Chobot, Paweł Dulęba i Marcin Dunal zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal, uzyskując czas 02:46,21.