(© w24)

Nie po raz pierwszy Wojewódzki i Figurski szokują. Z premedytacją. Ludzie to podchwytują, a panom rośnie słuchalność.

Z poziomem żartów można oczywiście dyskutować. Osobiście uważam, że mało to śmieszne, niesmaczne, do mnie nie trafia, nie słucham, gustuję w trochę innym gatunku. Niemniej z tymi "żartami" się zapoznałem i uważam, że jedynymi osobami, które mogą czuć się urażone są nie Ukrainki, tylko Polacy.

Aby kogoś obrazić, potrzebny jest komunikat "Ty", a nie "Ja", a taki właśnie zastosowali panowie Figurski i Wojewódzki, wypowiadając się wprost: "zachowam się jak prawdziwy Polak", "ja po złości jej dzisiaj nie zapłacę". Również w najbardziej bulwersującym publikę "żarcie": "Powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił" brak jest komunikatu "Ty" czy "On", chyba że za taki uznamy opinię na temat urody kobiety. Czyli Ukrainki, jeśli mogą się za coś obrazić, to za to, że jakiś pan wypowiedział się negatywnie o urodzie jakiejś pani, która akurat podobno jest Ukrainką. Dość marny powód do angażowania służb dyplomatycznych w obrnonie godności całego narodu.

Obrażanie kogoś to wyrażanie się na temat tej osoby w sposób wulgarny, postponujący, kłamliwy. Jakby nie oceniać żartów Fi-jewódzkiego, nic takiego nie miało tam miejsca. Jedyną grupą, która mogła czuć się dotknięta, są Polacy i to i tak ci, którzy czują, że dotknięto jakąś sferę, której powinni się wstydzić.

Z typowym obrażaniem mamy do czynienia na przykład w Holandii, gdzie Polaków wprost wskazuje się jako "brudasów", "złodziei", "przestępców" itd. itp. Gdyby natomiast ktoś w Holandii powiedział "nie zapłacę Polakowi", albo "zgwałciłbym Polaa, gdyby był ładniejszy", to wystawia świadectwo jedynie sobie, ew. grupie, którą chce sparodiować lub której przypisuje owe cechy.

Dlatego spokojniej z tym obrażaniem się.

Śledź mnie też na Twitterze: @PawelJanus

Znajdź nas na Google+

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!