(© kolanin/wikimedia/CC-BY-SA)

Adam Hofman był gościem "Kontrwywiadu" RMF FM. Stwierdził m.in., że rząd zaczyna się sypać, a PiS w przyszłym tygodniu przedstawi ofertę dla wyborców, którzy opuszczają PO. Zdaniem Hofmana polityka to nie kebab, a premier jest "zafiksowany na swoim - 67,67".

Adam Hofman stwierdził, że nieprawdą jest jakoby Jarosław Kaczyński się chował. Prezes pracuje obecnie nad podsumowaniem działań rządu, ale nie za ostatnie 100 dni, lecz za cały okres trwania koalicji czyli za 1600 dni. Dlatego za cały okres, gdyż Polakom chce się wmówić, że Donald Tusk z poprzedniego okresu jest inny, niż Tusk z ostatnich 100 dni. Niebawem też PiS przedstawi alternatywę dla tego, co dzisiaj dzieje się w Polsce.

Hofman powiedział, że PiS jest partią polityczną, a nie potrawą, jak przedstawiają to niektóre media, określając PiS mianem ciepły, chłodny, zimny. "Polityka nie jest kebabem, który można podawać albo na ostro, albo delikatnie" – dodał. Pytany o ewentualność wcześniejszych wyborów stwierdził, że w polityce nie da się przewidzieć wszystkich zdarzeń, ale ewidentnie widać, że rząd się sypie. Dlatego PiS pracuje obecnie nad alternatywnymi rozwiązaniami dla działania obecnego rządu, gdyż w demokracji obywatele muszą mieć możliwość wyboru.

Adam Hofman zdementował informacje, że Antoni Macierewicz będzie wiceprzewodniczącym PiS. Jeżeli dołączy do partii, wejdzie do komitetu politycznego. Nawiązując do spotkania z premierem w sprawie reformy emerytalnej, Hofman stwierdził, iż PiS zdecydował się wystawić ekspertów oraz przedstawicieli klubu, gdyż taka według niego powinna być reguła spotkania. Natomiast premier przyszedł tylko z rzecznikiem Pawłem Grasiem i nie przedstawił żadnego uzasadnienia, tylko "był zafiksowany na swoim 67, 67", informuje rmf24.pl.

Według Hofmana, Kurski i Ziobro odgrywają obecnie rolę pupilka mainstreamowych mediów i wiele zrobią, by zaatakować PiS. Teraz dołączył do nich Donald Tusk, chwaląc Solidarną Polskę po spotkaniu w sprawie emerytur. Jeśli chodzi o przetrwanie koalicji PO-PSL, zdaniem Hofmana rząd Tuska chce dotrwać do Euro 2012, gdyż turniej przykryje wszystko. Później będą wakacje i dopiero jesienią okaże się czy koalicja przetrwa.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!