Adam Małysz jest sportowcem. Niech politycy i dziennikarze to uszanują. Adam jest bohaterem całego narodu, nie może być bohaterem jakiejkolwiek partii politycznej. Ale ma prawo do własnego postrzegania i oceny wydarzeń politycznych.

Polityczna gra o Adama

Rozgorzała dyskusja na forum internetowym na temat niedawnej wypowiedzi Adama Małysza.

Adam stał się już postacią historyczną. Nie ma co ukrywać, że ten skromny i sympatyczny chłopak z Wisły podbił serca milionów Polaków - od przedszkolaka, po 92 letnie babcie, jak choćby moja teściowa, a może i jeszcze starsze, i że cieszy się ogromnym uznaniem w całym świecie sportowym. Przez tyle lat dostarczał nam, Polakom wielu wzruszeń i powodów do dumy, stał się wzorem dla młodzieży nie tylko sportowej, czego ukoronowaniem była dzisiaj przyznana "Nagroda Fair Play" Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Dziś dziennikarze oblegają Adama, łapią za słówka, czekając na wypowiedzi, z których można by było uczynić sensację. No i trafiło się. Nasz bohater z Wisły wyraził swoją opinię na temat chwytliwy, "podgrzewany" w miarę rozwijającej się już kampanii wyborczej. Powiedział to, co myśli, w sposób bezpośredni, szczery, bez próby przypodobania się komukolwiek z polityków. Miał do tego prawo. Nikomu nie ubliżył, nie uwłaczał niczyjej godności, nie skalał świętości. Ale wyraził się "niepolitycznie" w tym właśnie sensie, że powiedział coś, co zostało odebrane jako głos na temat polityki i politycznie przyjęte, czyli włożył przysłowiowy kij w mrowisko. W mrowisko polityczne.

To, że prezes Kaczyński, którego ta opinia Adama dotyczyła, skomentował ją po swojemu, nie powinno dziwić ani gorszyć. Rzeczywiście, Adam Małysz zna się doskonale na skokach, ale nie na polityce. I bardzo dobrze. Nie musi się znać. I niech tak już zostanie. Adam Małysz jest już "własnością" narodu. Jest "własnością" całego narodu, a naród jest polski, nie zaś
PiSowski, POwski, SLDowski, rydzykowski , etc. Dlatego oburzają mnie wpisy internautów pełne obelżywych sformułowań pod adresem Adama za tę właśnie wypowiedź, z której sam zainteresowany już zdążył wytłumaczyć się publicznie. Przed rokiem odniosłem się już do podobnych wpisów w swoim blogu (dotyczyły Adama Małysza i Justyny Kowalczyk), ale nie miały one zabarwienia politycznego, były natomiast wyrazem zwykłej głupoty, chamstwa. Te zaś są wyrazem politycznej nienawiści.

Wierzę, że Adam Małysz nie da się wciągnąć na żadną listę wyborczą, nie będzie użyczał swojego wizerunku ani głosu żadnemu z polityków, że zostanie nadal nasz, narodowy.

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!