Walka Polaka z Bułgarem miała być finałowym eliminatorem do tytułu mistrza świata federacji IBF Walka Polaka z Bułgarem miała być finałowym eliminatorem do tytułu mistrza świata federacji IBF

Walka Polaka z Bułgarem miała być finałowym eliminatorem do tytułu mistrza świata federacji IBF. (© Mirosław Gładysz, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Tomasz_Adamek_09.JPG)

Tomasz Adamek poinformował, że nie dojdzie do jego pojedynku z Bułgarem Kubratem Pulewem. Zwycięzca tego starcia miał skrzyżować rękawice z Władimirem Kliczką o mistrzostwo świata federacji IBF w wadze ciężkiej.

"Otrzymałem z Polski propozycję która jest o wiele bardziej korzystna finansowo niż starcie z Pulewem. Przy całym szacunku dla Bułgara on nigdy nie był w posiadaniu poważnego pasa, ani nigdy nie cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony telewizji. Wszelkie zyski jakie wygenerowałby ten pojedynek, wynikałyby przede wszystkim z mojej popularności. Biorąc pod uwagę dobro mojej rodziny, zależy mi, aby uczestniczyć w walkach, które przyniosą jak najwięcej pieniędzy. Pod tym względem konfrontacja z Pulewem nie ma sensu" - oświadczył Tomasz Adamek cytowany przez serwis fightingclub.pl.

Zobacz także: Tomasz Adamek o wypadku: "Zwykły poślizh w górach""

Walka Polaka z Bułgarem miała być finałowym eliminatorem do tytułu mistrza świata federacji IBF. Nie tak dawno mówiono, że mogłaby odbyć się w maju w Polsce. Kubart Pulew jest mistrzem Europy wagi ciężkiej. Stoczył 17 zawodowych walk z których zawsze wychodził zwycięsko. Wcześniej przed 2009 kiedy przeszedł na zawodowstwo był amatorskim mistrzem Bułgarii w wadze ciężkiej i superciężkiej, a także mistrz Europy w wadze superciężkiej z 2008 roku.

Ostatnią walkę Adamek stoczył 22 grudnia 2012 roku. Pokonał na punkty Steve'a Cunninghama. Wiadomości24.pl relacjonowały przebieg walki w materiale "Adamek pokonał Cunninghama niejednogłośną decyzją sędziów".

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!