Sklepy i hurtownie muszą wycofać 227 ton żywności zawierającej sól przemysłową.

Wyniki badań, sporządzone przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny w Warszawie, Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach, Konsultanta Krajowego w dziedzinie Toksykologii Klinicznej wykazały, że sól przemysłowa nie była szkodliwa dla zdrowia.

Mimo tej opinii, podjęto decyzję o wycofaniu żywności zawierającej sól przemysłową ze sklepów i hurtowni. Wróci ona do producentów, którzy nie będą jej mogli ponownie wprowadzić do obrotu.

Producenci otrzymają decyzje administracyjne zakazujące wprowadzania do obrotu kwestionowanej żywności i obligujące ich do wycofania produktów według zasady ostrożności - powiedział Radiu Zet rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar.

Dwie firmy z województwa kujawsko-pomorskiego i jedna z województwa wielkopolskiego sprzedawały zakładom mięsnym i spożywczym niejadalną sól przemysłową, stosowaną między innymi do utrzymania dróg podczas zimy.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!