Na polski rynek, przez ostatnie kilka lat, trafiło tysiące ton przetworów mięsnych, których składnikiem przy produkcji była sól przemysłowa. Centralne Biuro Śledcze i prokuratura w Poznaniu zatrzymała już 5 osób.

Trzy firmy od kilku lat skupowały sól przemysłową, która nie nadawała się do jedzenia. Za tonę soli przemysłowej płacili ok. 140 złotych, a już do zakładów mięsnych produkt sprzedawali jako sól spożywczą - kilka razy drożej.

Radio RMF podaje, że na polski rynek w ostatnich latach mogło trafić tysiące ton przetworów mięsnych, do produkcji których użyto soli przemysłowej. W grę wchodzą znane na rynku zakłady mięsne w całej Polsce, które sprzedają swoje wyroby w sieciach hipermarketów w całym kraju. Nie podano ich nazwy, aby nie siać paniki.

W związku z tą aferą zatrzymano pięć osób. Nie przyznają się one do winy. Zatrzymani dostali dozory policyjne, poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju. Nie mogą także prowadzić działalności gospodarczej.

Sól przemysłowa zazwyczaj jest wykorzystywana - m.in. przez służby drogowe - do posypywania oblodzonych dróg. Nie wykluczone, że jest rakotwórcza. Jeżeli informacje ws. jej spożywczego użycia się potwierdzą, zatrzymani przez policję usłyszą sądowe zarzuty narażenia ludzi na utratę zdrowia i życia.

Ta afera może być jedną z największych afer spożywczych w Polsce w ostatnich latach.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!