The National Society of Film Crirics, czyli Amerykańskie Narodowe Stowarzyszenie Krytyków Filmowych wyróżniło Agatę Kuleszę za rolę w filmie "Ida" Pawła Pawlikowskiego. Polska aktorka zajęła drugie miejsce w kategorii "najlepsza aktorka drugoplanowa".

Agata Kulesza została doceniona przez Narodowe Stowarzyszenie Krytyków Filmowych w Stanach Zjednoczonych. Aktorka zajęła drugie miejsce w kategorii "najlepsza aktorka drugoplanowa". Pierwsze miejsce zajęła Patricia Arquette za rolę w filmie "Boyhood" - czytamy na tvn24.pl.

Zobacz także: Znowu najlepsza! Nagroda dla "Idy" na festiwalu w Capri

W skład Narodowego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych wchodzi 59 najbardziej zasłużonych w kraju krytyków filmowych. Głosować mogą jedynie osoby, które widziały absolutnie wszystkie filmy. Krytycy wybierają tylko jedną, ich zdaniem najlepszą produkcję.

Laureaci:

Najlepszy film - "Goodbye to Language"

Najlepszy reżyser: Richard Linklater "Boyhood"

Najlepszy aktor pierwszoplanowy : Timothy Spall "Mr. Turner"

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa: Marion Cotillard "The Immigrant"

Najlepszy aktor drugoplanowy: J.K. Simmons "Whiplash"

Najlepsza aktorka drugoplanowa: Patricia Arquette "Boyhood", II miejsce: Agata Kulesza "Ida"

Najlepszy scenariusz: Wes Anderson "The Grand Budapest Hotel"

Najlepszy dokument: "Citizenfour"

Najlepsze zdjęcia: Dick Pope "Mr. Turner"tvn24.pl

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!