Agnieszka Radwańska wygrała w Dubaju! Polka piąta w WTA!

Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
Agnieszka Radwańska wygrała turniej Dubai Duty Free Championships w Dubaju. W finale Isia pokonała Niemkę Julię Görges 7:5, 6:4. Zwycięstwo pozwoli awansować krakowiance na najwyższe w karierze piąte miejsce w rankingu WTA Tour.

W pierwszym secie po dwóch gemach Radwańska przełamując Görges pewnie prowadziła 2:0. W trzecim gemie Görgesb zaczęła grac znacznie lepiej i mecz znacznie się wyrównał. W dalszej części finału Niemka znacznie przyspieszyła i to pozwoliło jej w ósmym gemie serią zabójczych forhendów przełamać krakowiankę. A chwile później Görges odparła dwa break pointy i wyszła na prowadzanie 5:4.

Riposta naszej zawodniczki była wręcz natychmiastowa. I w po chwili mieliśmy remis. Końcówka to już koncertowa gra naszej tenisistki, która błysnęła znakomitą defensywą wygrywając dwa kolejne gemy i całego seta 7:5.

Drugi set był podobnie jak końcówka pierwszego bardzo wyrównany. Chociaż
początkowo gra toczyła się pod dyktando Polki. Wygranie kilku setów i prowadzenie 4:1 jednak wyraźnie uśpiło Radwańską. Niemka zaś zaczęła grac bardziej ryzykownie co pozwoliło jej odrobić część strat doprowadzając do stanu 3:4. Agnieszka jednak szybko wróciła do swojego rytmu gry i wygrywając swoje podanie odskoczyła rywalce na dwa gemy. W decydujących momentach meczu Niemka ruszyła do ofensywy, ale seryjnie popełniane przez nią błędy sprawiły, że Radwańska wygrała seta 6:4 .

Polka po raz ósmy w karierze wygrała w turnieju WTA. Zwycięstwo to pozwoli naszej tenisistce awansować na piąte miejsce w rankingu WTA Tour. Będzie to
najwyższa pozycja Isi w dotychczasowej karierze.

Dubai Duty Free Championships - finał gry pojedynczej kobiet: Agnieszka Radwańska (Polska, 5) - Julia Görges (Niemcy) 7:5, 6:4

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.