Przez dwa dni na radomskim niebie będzie można zobaczyć kilkadziesiąt statków powietrznych. Organizatorzy przygotowali ponad 9 godzin pokazów w powietrzu. Największą atrakcją będą wojskowe myśliwce oraz grupy akrobacyjne.

Air Show Radom 2011 zapowiada się imponujaco. W ciągu dwóch dni widzowie będą mogi zobaczyć statki powietrzne z 16 krajów. Niemcy zaprezentują jednen z najnowoczesniejszych myśliwców świata EF-2000 Eurofighter. Szkoda, że tylko na ziemi. Nie zabraknie myśliwca JAS-39 Gripen w barwach Czech i Węgier, amerykańskiego samolotu szturmowego A-10, czeskiego Areo L-159A, włoskiego M-346 Master, bombowaca frontowego produkcji rosyjskiej Su-24 M, samolotu szturmowego Su-25 oraz samolotu wczesnego ostrzegania E-3 Sentry AWACS.

Aż 4 państwa zaprezentują myśliwiec F-16. Bardzo ciekawie zapowiada się wystep grupy The Flying Bulls na śmigłowcu Bo-105M, który wykona w pokazie indywidualnym figury akrobacji lotniczej dotychczas zarezerwowane jedynie dla samolotów (beczki, pętle i inne). Z samolotów historycznych do Radomia przybył miedzy innymi RWD-5R, Jak-13 oraz legendarny amerykański mysliwiec z okresu II wojny światowej P-38L Lightning.

Za cała pewnością jedną z najwiekszych atrakcji będzie wystep 6 grup akrobacyjnych. W śród nich prawdziwa perełka: jednej z najlepszych na świecie, francuska Patrouille de France latająca na 10 samolotach szkolnych Alpha Jet.

Polskie Siły Powiertzne zaprezentują wszystkie typy statków powietrznych jakimi dysponują. Wielu miłosników lotnictwa nie zniecierpliwością czeka między innymi na walkę powietrzną polskich Migów-29 z F-16.

Bilety będzie można kupić od godziny 7.30 w 50 kasach rozmieszczonych wokół lotniska. Pokazy w powietrzu rozpoczną się już o godzinie 9.00 a zakończą się o 18.30. Programy pokazów lotniczych zaplanowanych na sobotę i niedzielę są identyczne.

Organizatorzy proszą widzów, którzy zdecyduja się na podróż własnym samochodem o wcześniejsze przybycie z powodu możliwych utrudnień w ruchu. Kierowcy proszeni są o włożenie za przednią szybę białej kartki papieru formatu A4. Pozwoli to na sprawną koordynację ruchu w mieście Radom, a także ułatwi parkowanie.

W całym Radomiu w pobliżu tras wyjazdowych zorganizowane zostaną parkingi, na których należy pozostawić pojazd. Między parkingami a lotniskiem będą kursowały specjalne autobusy, nie trzeba więc martwić się o znajomość miasta i o to, jak trafić na teren Pokazów.

Na sobotę w Radomu zapowiadane są upały dlatego warto ze sobą wziąć butelkę wody, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne. Z całą pewnością przyda się krem do opalania, z uwagi na możliwe poparzenia słoneczne. Organizatorzy proponują zabrać również rozkładane krzesełko lub koc oraz zatyczki do uszu, szczególnie dla najmłodszych. Zakazane są: baloniki lżejsze od powietrza, zwierzęta domowe, szkło, alkohol, noże, broń. Na terenie pokazów nie wjedziemy rowerem. Będzie również wprowadzony zakaz palenia.

Szczegółowe informację na temat pokazów lotniczych znajdująsię na stronie oragnizatora: http://www.airshow.sp.mil.pl/

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!