Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Akademia Górniczo-Hutnicza obchodzi jubileusz 90-lecia istnienia

Anna Zagalska
Anna Zagalska
Akademia Górniczo - Hutnicza w Krakowie
Akademia Górniczo - Hutnicza w Krakowie Akademia Górniczo - Hutnicza w Krakowie
W dniach 27-30 maja jubileusz 90-lecia swojego istnienia obchodzi uroczyście Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Uczelnia cieszy się wspaniałą renomą w Polsce i na świecie.

Mimo iż inaugurację działalności Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie datuje się na 1919 rok, jej podstawy zaczęły się już rozwijać w założonej przez Stanisława Staszica w 1816 roku szkole kieleckiej. Obecnie uczelnia kształci na wysokim poziomie inżynierów, którzy swoją rozległą wiedzą, zdobytą w jej murach dzielą się z innymi, zarówno w kraju, jak i poza granicami. Zapowiadane w naszym serwisie depeszą agencyjną z dnia 24 lutego uroczyste obchody jubileuszu uczelni stały się faktem.

27 maja o godz. 18.00 pracownicy, absolwenci i studenci Akademii Górniczo-Hutniczej spotkali się w Kolegiacie św. Anny w Krakowie, by wspólną modlitwą w intencji uczelni rozpocząć obchody 90-lecia jej istnienia. Uroczystości, których organizatorem jest

Fundacja dla AGH

będą trwały do 30 maja. Po konferencjach, sympozjach, seminariach, warsztatach i uroczystym posiedzeniu Senatu AGH z udziałem profesora Adama Dziewońskiego będzie czas na część bardziej rozrywkową:
Koncert na placu Wolnica zatytułowany Piękny Kraków - piękny Kazimierz, podczas którego zaprezentują się: Orkiestra Reprezentacyjna AGH
, Balet Form Nowoczesnych AGH , Zespół Pieśni i Tańca Krakus, Max Klezmer Band i Grzegorz Turnau Band . Jubileusz 90-lecia Akademii Górniczo-Hutniczej to nie tylko oficjalne obchody, ale również i wydarzenia towarzyszące, takie jak: Bal z okazji 90 - lecia AGH
, Imprezy sportowe , czy Międzywydziałowe Igrzyska Studenckie .

Ramowy program Jubileuszu dostępny jest na stronie internetowej obchodów 90-lecia Akademii Górniczo-Hutniczej. Można na niej znaleźć także informacje dotyczące imprez towarzyszących, historii i teraźniejszości uczelni, listę sponsorów, patronów medialnych, a także zobaczyć realizowany wspólnie przez Fundację dla AGH oraz Telewizję Polską S.A. O/ Kraków , składający się z 5 odcinków, program telewizyjny pod tytułem AGH historia, współczesność, przyszłość. Jest to cykl reportaży dokumentalnych, prezentujący dorobek uczelni. Osobom, które nie mogą w tych dniach udać się do Krakowa, umożliwiono bezpośredni,multimedialny przekaz uroczystości.
Dzięki szerokiej ofercie kształcenia i dobrze wyposażonym laboratoriom z roku na rok przybywa kandydatów ubiegających się o przyjęcie na studia w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Dodatkowym atutem jest fakt kształcenia pod zapotrzebowania pracodawców, co eliminuje problem ze znalezieniem pracy po ukończeniu studiów. Jak mówi na łamach Trybuny Górniczej (nr 21 (762) z 28 maja 2009 r.) rektor Akademii Górniczo-Hutniczej profesor Antoni Tajduś: Gdy studenci docierają do czwartego roku studiów, otrzymują konkretne propozycje zatrudnienia z jasnym sformułowaniem umiejętności, jakich od nich firma oczekuje. A my im pomagamy sprostać tym wymogom.
Jubileusz jest okazją zarówno do upamiętnienia ludzi o wyjątkowych zasługach dla nauki, jak również wzbudzeniem nadziei na tak znamienitych absolwentów w przyszłości.

Żródło: http://www.90lat.agh.edu.pl/, http://www.agh.edu.pl/

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto