Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, gdzie zaszedłbyś, gdyby w odpowiednim momencie ktoś podał Ci pomocną dłoń? Czy myślałeś o tym, dzięki komu udało Ci się stać tym, kim jesteś?

Ludzie bardzo rzadko zastanawiają się nad swoim życiem. Czynią to jedynie w momentach, kiedy je przegrali lub są bardzo blisko przegranej. Przeważnie czynią to, będąc nad przepaścią czy pozostając w odosobnieniu.

Czasem przychodzą jednak momenty na dogłębne bezprzyczynowe podsumowania. Ja dopiero dzisiaj uświadomiłem sobie, jak wiele zawdzięczam mojej babci. Dzięki jej opiece i wyrażonemu mi ogromnemu zainteresowaniu w dzieciństwie stałem się zupełnie innym, wydaje się, lepszym człowiekiem. Pomimo że od 8 lat nie ma jej wśród nas, wartości, które pozostawiła w mym sercu, pozostaną na zawsze.

Jak wiele osób uzyskało poparcie, które zmieniło ich życie w przeszłości możemy dowiedzieć się nie tylko od znajomych czy z opowieści ludzi z ulicy. Pomoc ta jest obecnie promowana w kampanii prowadzonej na rzecz poparcia Akademii Przyszłości. Uczestniczą w niej Szymon Majewski, Tomasz Majewski, Daria Widawska, Krzysztof Jankowski Jankes, Michał Figurski czy Paweł Małaszyński.

Każda postać z tego grona sław spotkała w życiu osobę, która zmieniła jej życie. Doprowadziła do diametralnej zmiany spojrzenia na świat, uzyskiwania wiedzy, postrzegania istniejącej rzeczywistości. Gwiazdy występujące w reklamówkach wychwalają nieznane nam osoby, które pomogły im w odnalezieniu właściwej ścieżki życiowej. Zainspirowały ich do wzmożonej pracy, wyjścia z serii niekończących się porażek, do osiągnięcia sukcesu.

Akademia Przyszłości to projekt Stowarzyszenia Wiosna znanej głównie z akcji Szlachetna Paczka. Akademia ma za zadanie objąć w Polsce jak największą liczbę dzieci swym projektem. Zakłada on pomoc, nie tylko w nauce, ale również w przezwyciężeniu własnych słabości dzieciom w wieku szkolnym. Sale udostępnia dyrekcja szkoły objętej programem.

Akademia Przyszłości rekrutuje wolontariuszy (tutorów), mających za zadanie zainspirowanie do wzrastania swoich młodych adeptów. Zajęcia prowadzone są głównie przez studentów i osoby tuż po studiach specjalnie wyszkolonych w tym celu. Odbywają się one na zasadnie 1-1-1. Jeden przedmiot - jeden uczeń - jeden tutor. Przez 1,5 godziny tygodniowo dziecko otrzymuje czas nie tylko nad nadrabianie zaległości, rozwiązywanie trudnych zadań, ale także na rozmowę z osobą, która stara się stać dla niej autorytetem. Oprócz nauki dzieci uczestniczą w rozwijających ich pasje i zainteresowania wyjściach. Ograniczony dotąd do podwórka świat przeistacza się w niemającą granic przestrzeń. Chęć poznawani staje się motorem do nauki i zdobycia wykształcenia.

Jeśli chcesz zmienić choć trochę swoje życie, przyłącz się do nas. Możesz zostać jednym z wolontariuszy, bądź też kupić indeks Akademii Przyszłości jednemu z wybranych przez siebie dzieci. Zachęć pracowników swojej firmy do włączenia się w naszą wspólnotę. Za kilka lat okaże się, że to właśnie TY zmieniłeś czyjeś życie!

Więcej informacji: www.akademiaprzyszlosci.org.pl
Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!