5 kwietnia śmigłowiec ratowniczy Marynarki Wojennej RP udzielił pomocy nurkowi na Bałtyku, 46 km na północ od Darłowa. Nurek trafił do Krajowego Ośrodka Medycyny Hiperbarycznej.

Nad bezpieczeństwem polskiej strefy morskiej czuwają ratownicy z Marynarki Wojennej RP. Dysponują oni śmigłowcami typu W-3RM "Anakonda" i Mi-14PŁ/R stacjonujących na lotniskach w Gdyni Babich Dołach i Darłowie oraz samolotem patrolowym "Bryza" z bazy w Siemirowicach.

5 kwietnia, o godzinie 15 zaalarmowani zostali ratownicy w 44. Bazie Lotnictwa Morskiego w Darłowie. Pomocy potrzebował nurek na północ od bazy. Dyżurna załoga ratowników wystartowała śmigłowcem Mi-14PŁ/R. Opuszczony na pokład jachtu ratownik udzielił poszkodowanemu nurkowi pierwszej pomocy i przygotował do podjęcia na pokład śmigłowca.

Nurek został odtransportowany na lotnisko w Babich Dołach, skąd kareta odwiozła go do Krajowego Ośrodka Medycyny Hiperbarycznej. Była to 544 akcja ratownicza przeprowadzona przez lotników MW od początku lat 90.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!