Śmigłowiec ratowniczy MW Mi-14PŁ/R Śmigłowiec ratowniczy MW Mi-14PŁ/R

Śmigłowiec ratowniczy MW Mi-14PŁ/R (© Materiał MW RP)

Wczoraj we wczesnych godzinach popołudniowych na wysokości Ustki polskie służby ratownicze brały udział w akcji ratunkowej. Wędkujący turysta doznał ataku epilepsji.

W czwartek przed godziną 14 morskie służby ratunkowe otrzymały sygnał, że przebywający 30 mil morskich na północ od Ustki doznał ataku epilepsji. Centrum Koordynacyjne Morskiego Ratownictwa w Gdyni natychmiast statek ratowniczy „Orkan” z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa oraz powiadomiło Marynarkę Wojenną RP.

Stacjonujący w Darłowie śmigłowiec ratowniczy MW RP Mi-14PŁ/R natychmiast wystartował na ratunek. Załoga śmigłowca po dotarciu na miejsce podjęła na pokład pechowego turystę i udzieliła pierwszej pomocy. Po powrocie do Darłowa poszkodowany w stanie stabilnym został przewieziony do szpitala.

Przypomnijmy, że w systemie ratownictwa morskiego w stałej gotowości znajdują się dwa śmigłowce ratownicze Marynarki Wojennej, która przeprowadziły już kilkaset akcji ratunkowych.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!