Akcja "Znicz" Akcja "Znicz"

Akcja "Znicz" (© Ewa Krzysiak)

Komenda Główna Policji podała, że podczas trzech dni wzmożonego ruchu na polskich drogach zginęło 28 osób, a 379 zostało rannych. W sumie doszło do 282 wypadków drogowych. Zatrzymano 1469 nietrzeźwych kierowców.

Podczas działań „Znicz 2010” nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwało ponad 15 tys. policjantów. Podczas kontroli szczególną uwagę zwracali na prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Podczas tego świątecznego długiego weekendu na polskich drogach zginęło 28 osób, a 379 zostało rannych. Zatrzymano 1469 nietrzeźwych kierowców. Przez trzy dni doszło do 282 wypadków drogowych.

Warto przypomnieć, jak sytuacja wyglądała w 2009 roku. W okresie od 31.10-1.11 zdarzyło się 286 wypadków drogowych. Śmierć poniosło 18 osób, a 216 zostało rannych. W czasie tych dwóch dni Policja zatrzymała 1217 nietrzeźwych kierowców.

O bezpieczeństwo dbali policjanci, którzy kierowali ruchem w okolicach cmentarzy. Pomagali im w tym funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej i harcerze.
Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!