"A ile to będzie trwać?... Dlaczego się nie budzi?... Czy się obudzi?" - oto niektóre z pytań jakie zadają sobie i lekarzom rodziny śpiących. Możesz pomóc w zebraniu funduszy na budowę klinki dla dzieci znajdujących się w stanie śpiączki oddając 1 proc. podatku na Fundację "Akogo?".

"Obudź się, proszę!
Nie śpię! ..
Przecież żyję, czuję...
Obudź się, powtarzam!
Nie śpię, oddycham...
Obudź się, wołam!
Nie śpię! Mów co masz do powiedzenia"

(Emilia Szybista „Pobudka")

Większość z nas słyszała o wypadku, jaki zdarzył się Oli Janczarskiej (córce znanej aktorki Ewy Błaszczyk). Dziewczynka popijając lekarstwo zakrztusiła się i straciła przytomność. Zapadła w śpiączkę.

Oto jak w jednym z wywiadów mówiła o tym aktorka - "Z początku niecierpliwie czekałam, że Ola po prostu się ocknie; jutro, pojutrze. A potem nałożyłam sobie straszny reżim, żeby podtrzymać nadzieję. Musi być wiara, którą dziecko czuje. Bez niej nie podejmie walki o siebie."

Pani Ewa postanowiła pomóc takim dzieciom jak Ola. Widziała, że takich dzieci jest dużo. Niektóre są w domach a inne tkwią w szpitalach. Wybudzić pacjenta ze snu jest trudno, a rodziny opiekujące się chorym po jakimś czasie tracą siły, wypalają się.

Wraz z ks. Wojciechem Drozdowiczem w 2002 roku założyła Fundację Akogo. Celem jest wybudowanie kliniki, gdzie będzie można pomóc dzieciom, które doznały ciężkiego urazu mózgu. Przebywający tam mali pacjenci będą leczeni i rehabilitowani do półtora roku po wypadku, według indywidualnego programu. Zostanie on ustalony wspólnie przez lekarzy, rehabilitantów i rodziców.

Klinika o nazwie Budzik powstaje przy Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Klikając w ten link można zobaczyć jak będzie wyglądać klinika i jaki obecnie jest stopień zaawansowania prac budowlanych.


Powyższy plik nagrałam na Dworcu Centralnym w Warszawie.
Wewnątrz prostopadłościanu widać dziewczynkę, która chce się stamtąd wydostać. Chce porozmawiać z ludźmi. A oni przechodzą obok niej nie zauważając jej.

Jeśli zechcesz przekazać 1% podatku wypełniając PIT wpisz:
Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?”
numer KRS :0000125054

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!