Podczas Inauguracji sezonu kulturalnego 2017/2018 w województwie łódzkim, która odbyła się wczoraj, 21 września, w Filharmonii Łódzkiej, wręczono odznaczenia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrody Marszałka.

Laureatami zostali artyści i pracownicy Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Odznakę honorową MKiDN „Zasłużony dla Kultury Polskiej” otrzymał Robert Latusek - aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. W ciągu 20 lat pracy scenicznej wykreował ponad 15 ról teatralnych, pomysłodawca, autor adaptacji i koncepcji inscenizatorskiej oraz odtwórca monodramu „Aszkenazy, menel z Łodzi” na podstawie „Lampionów” Katarzyny Bondy.

Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury otrzymali:
Bogusława Pawelec-Małek - aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, laureatka licznych Złotych Masek, w tym roku obchodzi jubileusz 40-lecia pracy artystycznej.

Marek Klimkiewicz – Główny Brygadier Scen Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Kieruje zespołem odpowiedzialnym za obsługę spektakli na trzech scenach Teatru.

Wojciech Nowicki – organizator i menedżer kultury, wieloletni dyrektor naczelny Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi

(źródło: materiały prasowe teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi)

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!