Ilona Ostrowska Ilona Ostrowska

Ilona Ostrowska

11 września, w liceum im. Klementyny Hoffmanowej przy ul. Emilii Plater 29 w Warszawie, w szkolnych ławkach zasiądą znani i lubiani aktorzy: Ilona Ostrowska, Łukasz Simlat i Jacek Poniedziałek.

W środę 11 września aktorzy spotkają się w liceum im. Klementyny Hoffmanowej* z nastolatkami i pod okiem profesorek będą uczyć się analizowania filmu, bohaterów i ich wyborów.

Tego dnia tematem lekcji będzie odwaga, wina i wybaczenie. Tym razem podstawą lekcji stanie się "Wymyk" - ekranowa historia dwóch braci, którzy byli świadkami napaści na dziewczynę. Jeden z nich stanął w jej obronie ryzykując swoje życie, zaś drugi był tylko biernym świadkiem tragedii.

Film nakręcił Greg Zgliński, a w rolach głównych wystąpili Robert Więckiewicz i Łukasz Simlat.

Na lekcji języka polskiego Łukasz Simlat i Jacek Poniedziałek wspólnie z uczniami i Iloną Ostrowską będą dyskutować o tym, co przydarzyło się ekranowym postaciom i jak ich historię można przełożyć na osobiste doświadczenia. Czy odwaga jest obowiązkiem, czy wyborem? I czy ten, kto stchórzył, ma prawo do wybaczenia?


Lekcja jest otwarta dla mediów. Aby wziąć w niej udział należy skontaktować się z Panią Moniką Szwugier z Go Culture; mail: informacje@goculture.pl

Aktorzy wspierają kampanię "Oglądam, czuję, myślę - młodzi w kinie" promującą edukację filmową, dzięki której już teraz 30 tys. uczniów w 40 miastach uczestniczy w lekcjach artystycznego kina.*Liceum im. Klementyny Hoffmanowej jest jedną ze szkół uczestniczących w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. To największy w kraju cykl edukacji realizowany w kinach, jego wyznacznikiem jest ambitny i nietuzinkowy program, dostosowany do wieku uczniów. Udział w nim bierze co roku ponad 30 tys. uczniów i 2 tys. nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W październiku program wystartuje po raz 13. Uczniowie w 40 miastach raz w miesiącu będą chodzili do kina na filmy i towarzyszące im prelekcje. Nauczyciele otrzymają materiały, które pomogą wykorzystać temat filmu podczas szkolnych lekcji. Więcej informacji na: www.nhef.pl.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!