(© materiały prasowe)

Jednym z ostatnich projektów Alana Rickmana był udział w akcji charytatywnej na rzecz uchodźców. Aktor zmarł 14 stycznia w Londynie.

Niedługo przed śmiercią Alan Rickman wystąpił w charytatywnym klipie organizacji OneClickGiving. Film pojawił się w sieci 13 grudnia. Dochody z jego odtworzeń przeznaczone zostały dla organizacji Save the Children i Refugee Council. Zajmują się one pomocą dla uchodźców.

30-sekundowy film ma bardzo prosty scenariusz. Na ekranie widzimy żółwia karmionego truskawką. W tle słyszymy głos Alana Rickmana. "Próbujemy zrobić wirusowe wideo, by pomóc uchodźcom" - mówił aktor i wyjaśnił, że im więcej odtworzeń zyska klip, tym więcej pieniędzy trafi do potrzebujących.

Alan Rickman zmarł 14 stycznia w Londynie. Zagrał w kilkudziesięciu filmach fabularnych, był też aktorem teatralnym. Widzowie zapamiętają jego rolę szeryfa Nottingham w filmie "Robin Hood: Książę złodziei", ale przede wszystkim kojarzyć będą aktora z postacią profesora Severusa Snape'a w ośmiu filmach o Harrym Potterze. Alan Rickman odszedł w wieku 69 lat. Chorował na raka.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!