Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski ogłosił alarm przeciwpowodziowy dla kilku regionów Mazowsza.

Alarm przeciwpowodziowy został ogłoszony dla powiatów: lipskiego, zwoleńskiego, kozienickiego, garwolińskiego oraz grójeckiego w związku z podniesieniem się wody w Wiśle.

Pogotowie przeciwpowodziowe zostało ogłoszone dla powiatów (i miast na prawach powiatu): otwockiego, piaseczyńskiego, legionowskiego, nowodworskiego, warszawskiego zachodniego oraz dla Miasta Stołecznego Warszawy.

Stan pogotowia oznacza, że gminy muszą przygotowywać swoje siły i środki do udziału w ewentualnej akcji przeciwpowodziowej.

Apeluję, aby wszyscy mieszkańcy terenów zagrożonych, dla własnego bezpieczeństwa podporządkowali się zaleceniom władz lokalnych i nie przebywali na wałach przeciwpowodziowych - powiedział wojewoda Jacek Kozłowski.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!