(© Marc Ryckaert/CC BY 3.0)

Około 300 klientów biura podróży Alba Tour przebywających na wakacjach w Egipcie, z powodu kłopotów finansowych firmy nie może powrócić do kraju.

Formalnie Alba Tour (powstało na początku tego roku) nie ogłosiło upadłości, ale brak mu funduszy na opłacenie przelotu swoich klientów, przebywających w Egipcie. LOT odwołał więc nieopłacone połączenia dla tej firmy.

Jak podaje TVP Info, w związku z zaistniałą sytuacją marszałek województwa wielkopolskiego uruchomił środki niezbędne do sprowadzenie klientów biura Alba Tour do Polski. W piątek dwa samoloty czarterowe przylecą z turystami z Hurghady do Katowic i Warszawy, a w sobotę z Szarm el-Szejk do Warszawy.

Wielkopolski urząd marszałkowski uruchomił również dla klientów Alba Tour specjalny telefon - (61) 626 68 55.

Czy to kolejne biuro podróży, które lada dzień ogłosi upadłość?

4 lipca wniosek o upadłość złożył touroperator Sky Club, który organizował wyjazdy pod marką własną oraz Triady. Wówczas za granicą przebywało około 4,7 tys. klientów biura.

Zobacz też: Sky Club ogłosił upadłość

Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!