2 lutego 2011 Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie gościł znaną aktorkę Aleksandrę Ford - Sampolską.

Nieczęsto zdarza się, aby znani aktorzy odwiedzali szkoły. Jeśli się to dzieje, to muszą zaistnieć ważne ku temu powody. W tym przypadku też tak było. Marek Krauss, artysta współpracujący ze szkołą, jest znajomym gościa, a po drugie uczniowie tej szkoły realizują pod opieką nauczycieli projekt edukacyjny „Znani ludzie, ciekawe zawody”. Do tej pory szkołę odwiedziła spora grupa osób reprezentująca różne dziedziny. Teraz przyszła pora na poznanie zawodów najbardziej podziwianych.

W młodości wielu ludzi marzy o tym, aby zostać aktorką czy aktorem. O trudzie zdobycia tego zawodu mówiła pani Aleksandra Ford - Sampolska aktorka filmowa, teatralna i dyrektor Teatru Literackiego w Warszawie. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali barwnej opowieści o jej studiach i początkach aktorstwa. Poznali porażki i sukcesy gwiazdy.

W życiu aktorów, jak w żadnym innym zawodzie, jest wiele zabawnych historii. Pani Aleksandra chętnie się nimi podzieliła ze swymi słuchaczami. - Jestem pod ogromnym wrażeniem tego co robicie w tej szkole - mówiła. - Współpracujecie z Markiem Kraussem, widzę piękne obrazy na ścianach. To wspaniała wystawa jego prac i uczniów pracujących pod jego kierunkiem. Ponadto bardzo wyraziste prace rzeźbiarskie waszych uczniów. Szkoła przepojona kolorami i uśmiechami dzieci. Czuje się tu jak w galerii sztuki. Chcę wnieść również element dodatkowy do tej atmosfery. Zapraszam Was jako gości do mojego teatru na najbliższy spektakl.

Na zakończenie spotkania były kwiaty, podziękowania i autografy składne na kartach pocztowych ofiarowanych Fundacji Promień Słońca przez Marka Kraussa. Pani Aleksandra zażyczyła sobie, aby uczestnicy warsztatów malarskich obdarzyli ją kartami ze swoimi autografami.

Katarzyna Przewłocka, organizator spotkania, uznała to wydarzenie za bardzo udane. Warto jest zapraszać ludzi, którzy potrafią wnieść tyle pozytywnych emocji i podzielić się w taki miły sposób doświadczeniem zawodowym. Uczniowie bardzo korzystają z tych spotkań. Uczą się kontaktu z innymi, pozbywają się onieśmielenia i zdobywają wiedzę. Organizatorzy spotkania nauczyciele i Fundacja Promień Słońca są wdzięczni pani Aleksandrze oraz panu Markowi Kraussowi za zaangażowanie i liczą na dalszą tak potrzebną uczniom szkoły współpracę. Szkoła zamierza rozszerzyć tego typu działania na inne dziedziny
życia.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!