Okładka płyty Okładka płyty

Okładka płyty

Alexander Rybak to mieszkający w Norwegii piosenkarz o białoruskich korzeniach. Jeszcze ponad rok temu nikt nie słyszał o jego istnieniu, a dziś odnosi sukcesy. Pierwszy album Rybaka okazał się strzałem w dziesiątkę, a co z drugim krążkiem?

O Alexandrze Europa usłyszała w maju 2009, gdy w wielkim stylu wygrał 54. Konkurs Piosenki Eurowizji Moskwa 2009. Nikt nie zdobył jeszcze takiego dorobku punktowego podczas Eurowizji. Rybak uzyskał 387 punktów. Zwycięskie "Fairytale" grały niemal wszystkie stacje radiowe, zaś jego debiutancka płyta sprzedawała się jak ciepłe bułeczki. Ogromny sukces pierwszego albumu (w Polsce uzyskał status Złotej Płyty), zaowocował wydaniem kolejnego krążka, którego polska premiera odbyła się 27 sierpnia 2010. Wydawnictwo zatytułowane "No Boundaries" ("Bez Granic") najwcześniej ukazało się oczywiście w Norwegii. Podobnie jak "Fairytales", tak i "No Boundaries" wydało EMI Music.

Na krążku znajduje się 11 utworów, w tym dwa covery:
1. First Kiss
2. Europe′s Skies
3. I′m In Love (cover Johna Whistlera)
4. Oah (singiel promujący album)
5. Kaja′s Letter
6. 5000 Letters
7. Dare I Say
8. Suomi
9. Why Not Me?
10. Barndance
11. Disney Girls (cover grupy The Beach Boys)

Album różni się od poprzedniego przede wszystkim aranżacjami utworów, mocniejszymi brzmieniami i inną stylistyką, choć Rybak nie zapomniał o folklorze i nadal nieodłącznym elementem większości utworów są skrzypce. Na początku płyta nie cieszyła się uznaniem krytyków i recenzentów. Może dlatego, że wokalistka spróbował czegoś innego, pokazał siebie z trochę innej strony. Przyznać trzeba, że Alexander należy do tej grupy europejskich muzyków, których nie cechuje (jeszcze) kiczowatość i tandeta.

Poniżej utwór "I Don't Believe in Miracles / Superhero" (utwór w rosyjskiego filmu "Czarna błyskawica")

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!