Alistair Overeem złożył zeznania przed Komisją Sportową Stanu Nevada w sprawie niedopuszczalnych środków w jego organizmie Alistair Overeem złożył zeznania przed Komisją Sportową Stanu Nevada w sprawie niedopuszczalnych środków w jego organizmie

Alistair Overeem złożył zeznania przed Komisją Sportową Stanu Nevada w sprawie niedopuszczalnych środków w jego organizmie. (© Amsterdamman, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Allistair_Overeem.jpg&filetimestamp=20111003133844)

Alistair Overeem złożył zeznania przed Komisją Sportową Stanu Nevada (NSAC) w sprawie przekroczenia dozwolonego poziomu testosteronu w organizmie. Członkowie komisji nie przyznali mu licencji.

Alistair Overeem miesiąc temu został przyłapany na przekroczeniu dopuszczalnej normy stosunku testosteronu do epitestosteronu. Stosunek ten powinien wynosić 6:1. tymczasem u Holendra wynik pokazał 14:1. W związku z tym zawodnik złożył wyjaśnienia przed Komisją Sportową Stanu Nevada.

Jak podaje portal MMA Rocks Overeem swoje wystąpienie zaczął od prośby o odroczenie sprawy na 45 dni. W tym czasie miałby zgromadzić więcej dowodów, które świadczyłyby o jego niewinności. Komisja szybko jednak odrzuciła wniosek. Następnie Holender starał się przyznanie warunkowej licencji. Overeem i doktor Hector Molina tłumaczyli przed komisją zawartość niedozwolonych substancji w organizmie. Wyjaśniali też proces zażywania leku na kontuzjowane żebro.

Argumenty nie przekonały członków komisji. Overeem nie uzyskał licencji, ale NSAC skróciło roczny okres po jakim mógłby się ubiegać o ponowne jej wydanie do 9 miesięcy. O jej ponowne przyznanie Holender będzie mógł się starać na pierwszym posiedzeniu komisji po 27 grudnia.

26 maja Alistair miał stoczyć walkę z Juniorem dos Santosem na gali UFC 146, której stawką był mistrzowski pas w wadze ciężkiej. Zgodnie z decyzją Dana White'a zastąpi go Frank Mir.

Znajdź nas na Google+

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!