Dżungla życia miejskiego to miejsce, gdzie czyhają na nas liczne niebezpieczeństwa. Niczym w tytułowej Amazonii życie głównych bohaterów polega na survivalu.

Nasze życie składa się z różnych strategii, podejmowania różnych decyzji i wchodzenia w różne koalicje. Bo liczy się tylko przeżycie.

Frania i Mundek są aktorami po szkole aktorskiej, którzy w Warszawie próbują wieźć spokojne życie. Frania decyduje się iść na casting do nowego serialu, Mundek, po miesiącach ratowania świata w grze komputerowej Wiedźmin, znajduje pracę, jako chodząca reklama jakiegoś pubu – przechadza się po starym mieście w kostiumie kufla do piwa.

Frania dostaje rolę. Poznaje swojego serialowego partnera Krzysztofa (zaskakująco dobry Zakościelny) oraz reżysera. Mundek na swojej drodze poznaje chodzącą pizzę, czyli Anetę, która przedstawia go znajomemu reżyserowi - Jurkowi. Oboje - Frania i Mundek - zaczynają żmudną pracę angażowania się, jako aktorzy w swoje projekty. Odpowiednio: mainstreamowy serial o miłości i niszową sztukę o apokalipsie. Zaczyna ich dzielić wszystko - podejście do roli, życia, pieniądze, formy spędzania czasu. Oddalają się od siebie. Każde trwa przy swojej drodze, zabijając miłość, która ich kiedyś połączyła.

Oszczędna scenografia (ale jak kreatywna!) zupełnie nie przeszkadza, żeby wczuć się przedstawiany świat. Muzyka i kreacje aktorskie wciągają w tą podróż w nieznane.

Nie można nie wyjść po tym przedstawieniu z pytaniem, które nie ma jednej dobrej odpowiedzi: w jaki sposób ja walczę o moje przetrwanie w tej naszej Amazonii?

Na szczęście jest jeszcze jedna droga – dystansu i humoru, który ta sztuka na pewno zapewnia.

Obsada:
Frania: Patrycja Soliman (aktorka Teatru Narodowego) / Zuzanna Grabowska
Aneta: Agata Wątróbska
Mundek: Paweł Domagała
Reżyser: Krzysztof Stelmaszyk (aktor Teatru Narodowego)
Jurek: Łukasz Lewandowski
Krzysztof: Maciej Zakościelny
Reżyseria: Agnieszka Glińska

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!