Tygodniowe spotkania ze światowej klasy artystami zapowiada krakowski festiwal na dni 11-18 września.

Data pierwszego dnia festiwalu pokrywa się z dziesiątą rocznicą ataku na WTC w Nowym Jorku, nieprzypadkowo więc artystyczną myślą przewodnią wydarzenia będzie amerykański minimalizm. Nie tylko estetycznie znakomicie przemyślana koncepcja - jest to w końcu muzyka refleksyjna, wyciszona i podniosła - ale uzasadniona ponadto 75. urodzinami mistrza gatunku Steva Reicha.

Z ogłoszonego programu wynika, że każdego dnia można będzie usłyszeć przynajmniej jeden występ muzyka. Zwieńczeniem (a właściwie genialnym początkiem) będzie kolaboracja Reicha z gitarzystą Radiohead, Johnnym Greenwoodem, który poza zespołem zabłysnął niezwykłym soundtrackiem do filmu "Aż poleje się krew", nota bene nominowanym do Oskara.

Poza Stevem Reichem w programie pojawili się jeszcze minimalista John Adams, Michael Gordon, Terry Riley i David Lang, zespoły Ensemble Modern, Klangforum Wien, Asko|Schönberg, Bang on a Can All-Stars, Amadrums i London Sinfonietta.

Wydarzenie podzielone zostało na cztery cykle: "Modern Classic", "Made in Poland - Miłosz Sounds", "Debiuty" i "Freak".

Warto trzymać rękę na pulsie, zaglądać na stronę Sacrum Profanum i zaopatrzyć się w bilety na stronie www.ticketonline.pl.

A oto zaproszenie na 9. edycję od samego jubilata:

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!