Simon Ammann wygrał pierwszy z trzech konkursów PŚ w Engelbergu. Szwajcar oddał najdalsze skoki w obu seriach.

W pierwszej serii Simon Ammann zdeklasował rywali, lądując na 137.5 m, w serii finałowej uzyskał zaś 133 metry. Drugie miejsce wywalczył Gregor Schlierenzauer, ze skokami na 136.5 i 132.5 m. Tuż za nim uplasował się jego kolega z drużyny, Thomas Morgenstern (132.5 i 125 m).

Adam Małysz dobrze wypadł w pierwszej serii (129.5 m), zajmując 6. miejsce. Polak zepsuł jednak skok w serii finałowej - 121 m, co ostatecznie dało mu 12. miejsce. Na uwagę zasługują coraz lepsze wyniki Kamila Stocha. Dziś uzyskał 128.5 i 123.5 m, co dało mu 10. miejsce.

Po dzisiejszych zawodach Simon Ammann objął prowadzenie w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata. Podwójny Mistrz Olimpijski ma dwa punkty przewagi nad Gregorem Schlierenzauerem. Adam Małysz zajmuje obecnie 10. miejsce. Kamil Stoch jest 12.

"Mam nadzieję, że moje dzisiejsze zwycięstwo zmotywuje ludzi do kibicowania w kolejnych konkursach, zwłaszcza przy tak pięknej pogodzie" - powiedział Ammann, który wygrał w Engelbergu też przed rokiem.

Na podstawie: Berkutschi


Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!