Fundacja "Połączeni Pasją" serdecznie zaprasza do Muzeum Miasta Łodzi na recital Andrzeja Dąbrowskiego. Koncert rozpocznie się 16 grudnia godz. 19. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji.

Urodzony w Wilnie artysta, "człowiek orkiestra"; piosenkarz, perkusista, kompozytor, fotografik, a także kierowca rajdowy (wicemistrz Polski w rajdach samochodowych w 1957 r.) jest obecny na rynku muzycznym już od 50 lat (w 2007 r. obchodził 50-lecie działalności estradowej).

Działalność muzyczną rozpoczął w czasie nauki w szkole średniej w jazzowym trio Wojciecha Karolaka, a 1958 rok był rokiem jego debiutu podczas imprezy o nazwie Zaduszki Jazzowe. Współpracował z takimi tuzami jazzu, jak m.in.: Andrzej Kurylewicz, Jan Ptaszyn Wróblewski, Krzysztof Komeda, Włodzimierz Nahorny. Towarzyszył również gwiazdom światowego jazzu m.in.: Josefine Baker, Stan Getz, Don Ellis, Art Farmer.

Jako wokalista jazzowy zadebiutował w roku 1965. W kilka lat później odszedł nieco od jazzu, obierając kierunek muzyki pop. Zdobył trzy razy główne nagrody festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (za piosenki "Zielono mi" -1970r., "Do zakochania jeden krok" - 1972 r., "Niewczesna miłość" -1974 r.). Koncertował w całej Europie (m.in. Czechosłowacja, RFN, kraje skandynawskie), a także w USA i ZSRR.

Andrzej Dąbrowski - Do zakochania jeden krok (Opole '79)W piątkowy grudniowy wieczór organizatorzy zapewniają, że dla każdego będzie coś miłego. Samotnych, którzy wybiorą się na koncert, artysta będzie przekonywał, że "Do zakochania jeden krok", zakochane pary będą mogły zaśpiewać z piosenkarzem "Zielono mi". Mając w perspektywie Mistrzostwa Europy 2012, kibice zaśpiewają wielki przebój z 1974 r. "A ty się bracie nie denerwuj". Dla wszystkich lubiących dobrą zabawę artysta ma w repertuarze przebój "Szał by night". To może być idealne wprowadzenie do tanecznego rozpoczęcia weekendu.

Andrzej Dąbrowski - "Szał by night"


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Kultura