Okładka płyty "To co dobre" Piaska Okładka płyty "To co dobre" Piaska

Okładka płyty "To co dobre" Piaska

Adele, która przez 55 tygodni królowała na oficjalnej liście sprzedaży albumów w Polsce, musi oddać pierwszą pozycję Andrzejowi Piasecznemu. "To co dobre" Piaska od dwóch tygodni wyprzedza krążek "21" brytyjskie piosenkarki.

Według notowania OLiS krążek "To co dobre" Andrzeja Piasecznego od dwóch tygodni prowadzi w zestawieniu sprzedaży. Piasek pokonał Adele, która przez 55 tygodni utrzymywała pozycję liderki rankingu. Brytyjka nie może jednak narzekać, ponieważ album "21" znalazł się na pierwszej pozycji w rankingu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce w ubiegłym roku.

"To co dobre" Andrzeja Piasecznego to siódmy z kolei album w dorobku wokalisty. Światło dzienne ujrzał 20 stycznia br.. Za produkcję krążka odpowiadał Henry Hirsch, który przez wiele lat współpracował z Lenny Kravitzem, Mickiem Jaggerem czy Madonną. Połowę utworów skomponował Seweryn Krajewski, który przyczynił się także do sukcesu poprzedniego albumu Piaska "Spis rzeczy ulubionych". Piosenki znajdujące się na płycie "To co dobre" nagrane zostały w studio w Waterfront w Hudson, w stanie Nowy Jork.

Piasek swoją karierę muzyczną rozpoczął w 1992, najpierw jako członek zespołu Mafia, z którym nagrał trzy albumy. Później przyszedł czas na współpracę z Robertem Chojnacki. Panowie nagrali razem dwie płyty: "Sax & Sex" oraz "Sax & Dance". W 2011 we współpracy z Stanisławem Soyką wydał album "W blasku światła". Na swoim koncie ma kilkadziesiąt nagród, w tym statuetki: Wiktorów, SuperJedynek, Fryderyków, Mikrofonów Popcornu i Telekamerę Teletygodnia.Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!