W minioną niedzielę w Bytomskim Centrum Kultury miała miejsce Gala Laureatów XX Festiwalu "Kwiaty na kamieniach." Gwiazdą wieczoru, wieńczącą tegoroczne zmagania był krakowski bard, Andrzej Sikorowski

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej "Kwiaty na kamieniach" już od dwudziestu lat jest stałym elementem w kalendarzu kulturalnym Bytomia. W roku bieżącym wzięło w nim udział prawie trzydziestu krajowych wykonawców. W prestiżowym Festiwalu artyści walczyli zarówno o laury, ale także o nominację do udziału w 47. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Tegoroczne jury, którego skład tworzyli: Mirosława Żak, piosenkarka i aktorka Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, profesor Jan Poprawa, członek Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki oraz Katarzyna Krzemińska-Kruczek z Towarzystwa Kultury Teatralnej w Bytomiu po długich obradach uznało, że pierwsze miejsce ex aequo oraz nagrodę ufundowaną przez gminę Bytom otrzymują zespół Bieguni
z Nowej Rudy i Joanna Lubańska z Kobióra.

Także drugie miejsce podzieliło dwóch wykonawców, zespół Huncwot
oraz Piotr Kędziora ze Starachowic. Trzecie miejsce przypadło Karolinie Filec z Rybnika. Ponadto werdyktem jury, przyznano wyróżnienia dla Małgorzaty Langner z Mikołowa, Piotra Kłeczko z Chrzanowa i zespołowi ZaMałoPiwa. Wyróżnienie specjalne otrzymała Magdalena Wieczorek.

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni wykonawcy wystąpili w niedzielnej Gali Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej "Kwiaty na kamieniach".
Nominację do udziału w 47. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie otrzymał zespół Bieguni
.

Jak, co roku koncert laureatów "Kwiaty na kamieniach" kończy występ gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W tym roku zaproszenie przyjął Andrzej Sikorowski, bard krakowskiej grupy Pod Budą. Był to nie pierwszy występ artysty na bytomskich Kwiatach, gdyż w inauguracyjnym Festiwalu przed dwudziestu laty, to właśnie Krakowianin był gwiazdą Gali sceny Bytomskiego Centrum Kultury.

A w koncercie gwiazdy usłyszeliśmy m.in., takie utwory, jak Ballada o ciotce Matyldzie, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa, Rozmowa przez ocean czy Bardzo smutna piosenka retro.

Tegoroczny Festiwal przebiegał pod patronatem prezydenta Bytomia Piotra Koja.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!