Styl żony prezydenta RP większość Polaków ocenia pozytywnie. Część jej garderoby stanowią stroje z Modesty i Domu Mody Teresy Kopias

Pierwsza dama coraz częściej wybiera stroje projektantek z regionu łódzkiego. Agata Kornhauser-Duda ma w szafie garsonki i sukienki ozorkowskiej Modesty oraz stroje Domu Mody Teresy Kopias z Łasku. Tego, że do stylu, prezentowanego przez Teresę Kopias, pani prezydentowa przekonała się jeszcze jako nauczycielka języka niemieckiego z Krakowa, pewna jest Paulina Stobińska z firmy Pola Management&Co, która odpowiada za PR w Domu Mody Teresy Kopias.

- Firma ma w Krakowie przedstawicielstwo, więc pani Agata Kornhauser-Duda na początku tam kupowała stroje, jeszcze zanim została prezydentową - wyjaśnia Paulina Stobińska. Dom Mody Teresy Kopias nie zdradza, jak często pierwsza dama robi u nich zakupy oraz jakiego typu stroje wybiera, ale raczej nie są to casualowe ubrania. W końcu dom mody z Łasku słynie głównie z eleganckich kolekcji. Już jako pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda prezentowała się w biało-czarnej koktajlowej sukience z kołnierzykiem (typu Carla). Jej cena to 1.148 zł. Stroje z ozorkowskiej Modesty nie są tańsze. Granatowy wizytowy komplet, który Agata Kornhauser-Duda miała na sobie podczas sierpniowej wizyty pary prezydenckiej w Berlinie, kosztuje 1.250 zł. Ten sam komplet z Modesty, ale już w czerwonym kolorze, pierwsza dama włożyła 14 września na galę konkursu Lodołamacze (dla wrażliwych społecznie pracodawców), zorganizowany w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Dziewięć dni wcześniej (5 września) pierwsza dama prezentowała się w szarej sukience z ozorkowskiej Modesty z plisowanym przodem, która kosztuje 660 zł. Włożyła ją na inaugurację czwartej edycji Narodowego Czytania w warszawskim Ogrodzie Saskim. Razem z mężem Andrzejem Dudą przeczytała tam fragment „Lalki” Bolesława Prusa.

Natomiast 14 października, podczas wizyty belgijskiej pary królewskiej w Polsce, Agata Kornhauser-Duda postawiła na komplet z Modesty z żakietem w kolorze fuksjowym, zapinanym na ozdobne guziki i granatową ołówkową spódnicę za 790 zł. Pierwsza dama miała go na sobie m.in. podczas lunchu z przedstawicielkami nauki, kultury oraz organizacji społecznych z Polski i Belgii, na który zaprosiła ją belgijska królowa Matylda, a także podczas wizyty w warszawskim Liceum Ogólnokształcącym im. Goethego, gdzie królowa Matylda i pierwsza dama Polski uczestniczyły w obchodach Dnia Edukacji Narodowej.
Na polskie marki, ale raczej nie z regionu łódzkiego, stawiała również Jolanta Kwaśniewska jako pierwsza dama. W swojej szafie miała eleganckie stroje m.in. z kolekcji Teresy Rosati, marki Caterina i Ewy Minge. Również na ślubie córki, Aleksandry Kwaśniewskiej, zaprezentowała się w białej sukni jednego z polskich domów mody.
Agnieszka Magnuszewska (aip)

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!