Po raz kolejny Fundacja Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych PRO OMNIBUS z Ciechocinka przygotowała koncert kolęd i pastorałek.

Koncert "Anielskie Chorały" zobaczymy w piątek, 19 grudnia o godz. 18, w hotelu "Gdynia" w Gdyni. Następnego dnia, również o 18, ten sam koncert usłyszymy w Bibliotece Elbląskiej im. C.K. Norwida w Elblągu.

W koncercie weźmie udział 13 podopiecznych Fundacji, między innymi Ewa Lewandowska - półfinalistka TVN-owskiego programu "Mam talent", która wydała na początku grudnia płytę "Idą święta". Część dochodów z wydawnictwa artystka przekazuje na Fundację Pro Omnibus. Młodzi artyści zaśpiewają przy akompaniamencie orkiestry Marka Czekały, która od dłuższego czasu współpracuje z Fundacją.

W koncercie wystąpią: Ola Daukszewicz, Bartek Martynów, Ola Gudacz, Natalia Smogulecka, Ola Sobiech, Daria Barszczyk, Milena Wiśniewska, Krzysztof Sałapa, Paweł Nodzak, Marta Popławska, Karolina Kruza, Szymon Borkowski, Ewa Lewandowska.

Fundacja Pro Omnibus co roku organizuje Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej w Ciechocinku. Został on zainicjowany przez śp. Grażynę Świtałę. Festiwal w Ciechocinku to największy tego typu festiwal w Europie. Impreza trwa 18 dni, uczestniczy w niej 50 niepełnosprawnych młodych wokalistów, odbywają się profesjonalne warsztaty wokalne. Koncert galowy jest zawsze rejestrowany i emitowany przez Telewizję Polską.

Młodzi wykonawcy śpiewali dwa lata temu przed pierwszą damą RP w Pałacu Prezydenckim, na spotkaniu świąteczno-noworocznym Marii Kaczyńskiej z pracującymi w Polsce ambasadorami państw obcych.

Na koncerty wstęp wolny!

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!