W najbliższą środę, 15 września 2010 w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbędzie się Europejski Kongres Przeciwdziałania Przemocy Szkolnej, w którym udział zapowiedziała małżonka Prezydenta RP, Anna Komorowska.

Konferencja organizowana jest w ramach programu społecznego "Szkoła bez przemocy", prowadzonego przez 18 dzienników regionalnych dwóch grup wydawniczych: Mediów Regionalnych i Polskapresse oraz Fundacji Orange. Od 2009 r. do grona organizatorów dołączył Partner Programu – Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.

Program społeczny "Szkoła bez przemocy" już od ponad czterech lat wspiera społeczności szkolne w przeciwdziałaniu przemocy. Organizatorzy współpracują z władzami krajowymi i lokalnymi, prowadzą badania i publikują raporty, a także organizują debaty, aby zwiększyć społeczną świadomość problemu przemocy szkolnej.

Celem jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw wobec przemocy, a także dostarczenie szkołom konkretnego wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko.

Ambasadorem Programu jest Tomasza Majewski, mistrz olimpijski w pchnięciu kulą.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń pomiędzy europejskimi naukowcami, praktykami, działaczami społecznymi oraz politykami. W konferencji udział wezmą m.in. prof. Dan Olweus (Norwegia), Bob van der Meer (Holandia), prof. Eric Debarbieux (Francja)–światowej sławy eksperci ds. przemocy szkolnej, Marek Michalak–Rzecznik Praw Dziecka, prof. Adam Frączek-Uniwerystet Warszawski, dr Anna Piekarska-Uniwersytet Warszawski, Stanislav Raunguelov-Agencja Wykonawcza ds. Edukacji i Kultury, Rumunia.

W programiekonferencji znalazły się: prezentacja badań, wykłady, panel dyskusyjny i warsztaty.

Wraz z nowym rokiem szkolnym rusza piąta edycja "Szkoły bez przemocy". Honorowym Patronem Programu został Prezydent RP Bronisław Komorowski. Głównym przesłaniem tej edycji jest 8. punkt Kodeksu Szkoły bez Przemocy: "Rodzice są z nami".

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!