Rozmawiam z Anną Pilarczyk - Sprychą dyrektorem Jurajskiego Klastra Turystyki w Ogrodzieńcu.

Anna Pilarczyk - Sprycha – dyrektor Jurajskiego Klastra Turystyki w Ogrodzieńcu, od kilkunastu lat aktywnie zaangażowana jest w działalność turystyczną , jest członkiem komisji rewizyjnej Śląskiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki oraz członkiem komisji ds. noclegowych Polskiej Izby Turystyki
Czym jest klaster?
Najprościej mówiąc klaster to grupa współpracujących ze sobą firm, które działają w tym samym obszarze gospodarki, na określonym terenie. Definicja klastra mówi, że jest to geograficzne skupisko powiązanych ze sobą przedsiębiorstw, dostawców, usługodawców i firm działających w pokrewnych działach gospodarki i związanych z nimi instytucji – takich jak na przykład wyższe uczelnie.
Kiedy powstał klaster i jakie są jego zadania ?
Jurajski Klaster Turystyki powstał we wrześniu 2011 r. , a Biuro Klastra działa od listopada 2012r.
Jestem pomysłodawcą powstania Jurajskiego Klastra Turystyki w Ogrodzieńcu, a pomysł narodził się poprzez rozmowy z branżą w powiecie zawierciańskim, które wskazywały, że brak jest współpracy w branży, wspólnej promocji i integracji.
Klaster powstał właśnie w takim celu, aby branża się jednoczyła, wspólnie promowała, udzielała sobie wzajemnie rad, szkoliła się, motywowała pracowników do lepszego działania, itd. Naszym zadaniem jest:
szkolenie klastrowiczów, promocja w folderach, ulotkach, promocja internetowa, udział w targach konferencjach, innowacyjność w pomysłach.
Co zamierzacie zrobić w najbliższym czasie?
Obecnie przygotowujemy się pełną parą do Jurajskiego Kongresu Gospodarczego 06.10.2014r. , na bieżąco organizujemy szkolenia dla naszych klastrowiczów, jesteśmy w fazie końcowej pracy nad mapką z usługami klastrowiczów .
20.05.2014 wybieramy się na II Kongres Klastrów. Codziennie jesteśmy na facebooku i twiterze , jak również prowadzimy blog klastra. A pomysły się rodzą z dnia na dzień coraz fajniejsze, więc zapewne jeszcze wiele przed nami i pewnie nie raz zaskoczymy w działaniu!
Czym możecie się pochwalić ?
Nie chcemy się chwalić, od pochwał jest opinia publiczna, nasze motto to: „Innowacja, nowoczesność, promocja, rozwój, współpraca, kreatywność - to charakter Jurajskiego Klaster Turystyki.
Namierzalny nasz sukces to nagroda na Targach Globalnie w Katowicach za najlepszy folder w kategorii folder reklamowy. Z czego jesteśmy dumni, bo nasza praca jest doceniana przez specjalistów.

Dziekuję za rozmowę. Życzę sukcesów i dużo szczęścia w realizacji planów

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!