Zbliża się godzina prawdy – ogłosił Antoni Macierewicz. Prawda wypłynie na wierzch dzięki badaniom nad katastrofą smoleńską, które prowadzą dwa gremia – podkomisja PKBWL i prokuratura.

Zbliża się godzina prawdy – ogłosił Antoni Macierewicz. Tę budzącą dreszcz grozy zapowiedź obwieścił w w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska". Prawda wypłynie na wierzch dzięki badaniom nad katastrofą smoleńską, które od ośmiu miesięcy prowadzą dwa gremia – podkomisja działająca w ramach Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych i prokuratura. Swoja hiobową przepowiednię opiera na ujawnionych przez "Gazetę Polską" wstępnych informacjach na temat wyników sekcji zwłok pary prezydenckiej. Wskazują one na to, że prezydencki Tu-154M nie wykonał pełnego obrotu w powietrzu przed uderzeniem o ziemię. Gdyby prowadzone obecnie sekcje zwłok potwierdziły, że typ urazów wskazuje, że samolot uderzył o ziemię podwoziem, byłby to istotny dowód absolutnie dezawuujący raporty Tatiany Anodiny i MAK oraz komisji Jerzego Millera – wywodzi Macierewicz.

Możliwość odkrycia prawdy powoduje przerażenie w szeregach propagatorów kłamstwa smoleńskiego świadomych, że tracą grunt pod nogami. Zdaniem Antoniego Macierewicza, badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej od ponad sześciu lat, obecnie ministra obrony, koncepcja ostatnich chwil lotu Tu-154M przedstawiona w raportach MAK i Jerzego Millera jest błędna. Potwierdza to bardzo wiele faktów, jak choćby to, że samolot uderzył o ziemię kołami a nie grzbietem kadłuba, jak to prawdopodobnie ustali podkomisja KBWL, a informuje zawczasu „Gazeta Polska. To zapowiadane przez dobrze poinformowany organ ustalenie mają potwierdzić prowadzone konsekwentnie, by nie powiedzieć nieubłaganie. ekshumacje ofiar katastrofy.
Strach w obliczu rychłego wyjaśnienia tragedii smoleńskiej napełnia lękiem Platformę Obywatelską i cały dotychczasowy establishment. Winni katastrofy szukają ucieczki przed odpowiedzialnością i dlatego podgrzewają emocje wokół Smoleńska. Dramat smoleński był zresztą od początku „uwikłany w dezinformację“, niezbędną do „zastraszenia narodu patrzącego na śmierć swojej elity“.

Wywiad Antoniego Macierewicza dla „Gazety Polskiej“ nie zawiera dowodów, ani choćby przykładów wrzawy i paniki „dotychczasowego establishmentu“ z powodu ustaleń podzespołu Macierewicza. Wydaje się raczej się być reakcją na wyniki sekcji zwłok pary prezydenckiej – Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej – które wykazały, że oboje odnieśli obrażenia „typowe dla wypadków komunikacyjnych". Niektórzy komentatorzy uznali to – w odróżnieniu od dziennikarzy „Gazety Polskiej“ - za dowód porażki Antoniego Macierewicza, walczącego o swoją prawdę o katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Zdaniem Jacka Żakowskiego, wyniki sekcji nie tylko „zdają się być“ (jak mówił w poranku TOK-FM 18 listopada) poważnym ciosem dla tezy Antoniego Macierewicza. Mogą one być ciosem wymierzonym mu przez Zbigniewa Ziobrę, prokuratora generalnego, który przecież musi stać za decyzją podjęcia gigantycznej akcji wykopywania z grobów wszystkich ofiar katastrofy. Co więcej, może to sygnalizować początek szerszej operacji „ostrugiwania“ Macierewicza, obrastającego w coraz to nowe atrybuty władzy, co nie wszystkim musi się podobać.
Dociekania zmierzające w tym kierunku nie rokują sukcesu. Opierają się na założeniu, że przeprowadzenie ostatecznego, rozstrzygającego dowodu na to, że żadnego zamachu nie było, sprawi, że pod ciężarem takiego dowodu legnie w gruzach mitotwórcza działalność Antoniego Macierewicza i może go zdyskredytować w opinii wyznawców smoleńskiej religii. Ulegający tego rodzaju złudzeniom nie doceniają talentów Wielkiego Iluzjonisty. Wywiad dla „Gazety Polskiej“ ukazuje, że ma on niewyczerpane zasoby inwencji w kreowaniu mitu smoleńskiego i środki do jego upowszechniania. Co więcej – dzierży on w swoim ręku od jakiegoś czasu niemały kęs władzy w państwie. „Dotychczasowy estalishment“ nie powinien tedy Wywiad Macierewicza dla GP, prawda o Smoleńsku, kłamstwo smoleńskie, podzespół PKBWL, błąd MAK i komisji MilleraWywiad Macierewicza dla GP, prawda o Smoleńsku, kłamstwo smoleńskie, podzespół PKBWL, błąd MAK i komisji Milleralekceważyć scenariusza pisanego przez pana Antoniego, który przewiduje nie tylko zwycięstwo jego prawdy o Smoleńsku, lecz także surowe kary dla smoleńskich kłamców.

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!