13 mld plus odsetki - tyle ma zapłacić Apple Irlandii uznała Komisja Europejska. Irlandia - zdaniem KE - przyznała firmie nienależne ulgi podatkowe.

Apple nie płacił praktycznie żadnych podatków od zysków ze sprzedaży w swoich sklepach w Europie - uznała Komisja Europejska.

Gigant będzie musiał teraz oddać 13 mld euro. Jest to rekordowa suma. Korporacja zapowiedziała odwołanie od decyzji.

- Za decyzją tą kryje się jasny komunikat: państwa członkowskie nie mogą przyznawać nieuczciwych ulg podatkowych wybranym firmom - oświadczyła unijna komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager.

Dochodzenie w sprawie przyznania przez Irlandię, w której Apple ma swoją europejską siedzibę, korzyści podatkowych prowadzone było przez Komisję od prawie trzech lat. Koncentrowało się ono na dwóch porozumieniach wynegocjowanych przez Apple i przedstawicieli władz Irlandii w 1991 r. oraz 2007 r. Dzięki nim firma mogła uniknąć płacenia miliardów euro należnego podatków.

STORYFUL/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!